Maja Bohosiewicz została zapytana o ciążę
fot. screen Instagram/Maja Bohosiewicz

„Brzuszek jak w ciąży”. Maja Bohosiewicz OBURZONA wiadomością fanki. I słusznie!

Maja Bohosiewicz ma dość pytania kobiet o to, kiedy zostaną mamami lub czy przypadkiem nie są w ciąży. Jedna z obserwatorek zasugerowała, że brzuch aktorki wygląda, jakby spodziewała się ona dziecka. Mama Zacharego i Leonii od razu zareagowała. Ile jeszcze takich pytań musi się pojawić, żebyśmy wszyscy zrozumieli, że wyglądu innych ludzi po prostu się nie komentuje?
Hanna Szczesiak
Maja Bohosiewicz została zapytana o ciążę
fot. screen Instagram/Maja Bohosiewicz
„Czemu miał służyć ten komentarz?” – zapytała wyraźnie skonsternowana Maja Bohosiewicz po otrzymaniu wiadomości od fanki. Obserwatorka zwróciła uwagę na brzuch aktorki i wysnuła teorię, że być może spodziewa się ona kolejnego dziecka.

Maja Bohosiewicz o pytaniach o ciążę

Maja Bohosiewicz udostępniła na Instagramie treść rozmowy z fanką, a następnie w obszernym wpisie wypunktowała, dlaczego komentowanie cudzego ciała jest nietaktowne – również, a może przede wszystkim w kontekście ciąży.

„Nie powinno się tak nigdy pisać, ponieważ jeżeli trafiliśmy i koleżanka, nie koleżanka, siostra znajoma, bądź też nieznajoma jest w ciąży, to pewnie nie chce nam o tym jeszcze powiedzieć. Może nie mówiła jeszcze rodzinie, przyjaciołom, a tym sposobem stawiamy ją w niewygodnym momencie, w którym musi nam powiedzieć, choć nie ma ochoty, lub okłamać, choć też nie ma ochoty. Może ciąża jest za młoda, może miała różne traumatyczne przeżycia wcześniej? Nikt nie powinien przymuszać nas swoimi słowami do zdradzania mu intymnych rzeczy z naszego życia” – pisze Maja Bohosiewicz.

Jeśli osoba, której wygląd komentujemy, nie jest w ciąży, może się okazać, że przytyła, jest chora, nie może dzieci. Prosząc o odpowiedź, zmuszamy ją, by opowiadała o intymnych szczegółach ze swojego życia (na co może nie mieć ochoty) lub kłamała. „Być może osoba stara się o dziecko i takie zdanie sprawi jej przykrość. Żeby to zrozumieć, wystarczy minimum empatii – nie trzeba chyba tłumaczyć” – kontynuuje aktorka.
 

W ostatniej części wpisu Maja Bohosiewicz przyznała, że choć jej słowa nie są odkrywcze, wciąż zadziwia ją, że niektórzy ludzie roszczą sobie prawo do oceniania innych. A przecież to nigdy nie powinno mieć miejsca! Doszukiwanie się ciążowych brzuszków czy efektów operacji plastycznych, komentowanie wagi, kształtu czy rozmiaru piersi – to przekraczanie granicy. Bo, jak pisze aktorka, dopóki ktoś nie zaprosi nas do swojego życia i nie powie wprost, że chce podzielić się z nami swoją historią, nie możemy go zmuszać, by to zrobił.

Zosia Zborowska, Justyna Szyc-Nagłowska, Agata Rubik i wiele innych kobiet przyklasnęło Mai Bohosiewicz. Głos na ten temat zabierała również Aleksandra Domańska – ostatnio głośno było o jej rzekomej ciąży – oraz wiele innych osób publicznych. Komentowanie cudzego ciała zawsze jest niestosowne. A czasem może wyrządzić komuś krzywdę.
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy