GRY
 
 

Brzydka prawda o książkach dla dzieci. Jeśli masz córkę, musisz zobaczyć ten film!

Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment dotyczący książek dla dzieci. Jego wynik jest naprawdę niepokojący i daje do myślenia. Zobaczcie koniecznie!

dziewczynka-czyta-ksiazke-z-mama
fot. Fotolia

Mama z córką robią eksperyment w księgarni

Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment. Podeszły do półki z książkami w księgarni i usunęły z niej wszystkie książki, w których nie ma bohaterów płci męskiej. Usunęły – uwaga! – 3 książki.
 

Następnie usunęły wszystkie książki, w których nie występują bohaterki płci żeńskiej. Musiały usunąć aż 76 książek! Następnie wyjęły z półki wszystkie książki, w których żeńskie postaci nic nie mówią. Usunęły aż 141 egzemplarzy!!! Pozostały jednak książki, w których postaci kobiece mówią, ale czy mają aspiracje, marzenia, czy tylko czekają na księcia z bajki? Ostatecznie mama z córką postanowiły usunąć z półki także wszystkie książki o księżniczkach czekających na swojego księcia. To co zostało z kilku półek wypchanych książkami to zaledwie około 30 książek! Szokujące prawda?

Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!
Redakcja poleca: To najlepsze, co ojciec może dać córce [WIDEO]
Co najcenniejszego tata może ofiarować córeczce? Miłość? Ale jak ją okazać? Czas? No to... właściwie ile? Coach Grzegorz Pawłowski podpowiada!

Moja córka chce więcej do diabła!

Dziewczynka po eksperymencie pyta sprzedawcę czy ma książkę o Marsie, bo chce na niego lecieć. I pojawia się pytanie podsumowujące: Moja córka chce więcej. Czy twoja też? I ja na to odpowiadam: Do diabła, tak!

Sprawdź także: Książki, czasopisma, płyty dla dzieci na bangla.pl

Dobre opowieści na dobranoc dla zbuntowanych dziewczynek

Ten filmik promuje najnowszą książkę dla dziewczynek, pt. „ Good Night Stories for Rebel Girls” o 100 kobietach, które dokonały niesamowitych rzeczy. By pokazać dziewczynkom, że mogą być w przyszłości tym, kim tylko zechcą. Czekam na nią w Polsce! Ale pokazuje też niepokojącą prawdę o tym, jak niewiele książek dla dzieci ma kobiece bohaterki, które biorą swoje przeznaczenie we własne ręce, bez męskiej pomocy w postaci księcia, brata, czy choćby pana myszy. Autorki książki podkreślają, że dziewczynki już od szkoły podstawowej są mniej pewne siebie niż chłopcy. I z czego to wynika? Właśnie z braku odpowiednich kobiecych wzorców dookoła.

Czy zdawałyście sobie sprawę z tego, jak mało pewnych siebie kobiecych postaci jest w książkach dla dzieci? Potraficie wymienić tytuły z takimi bohaterkami?

Źródło: facebook.com/rebelgirls

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj