dziewczynka-czyta-ksiazke-z-mama
fot. Fotolia

Brzydka prawda o książkach dla dzieci. Jeśli masz córkę, musisz zobaczyć ten film!

Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment dotyczący książek dla dzieci. Jego wynik jest naprawdę niepokojący i daje do myślenia. Zobaczcie koniecznie!
Weronika Zagojska
dziewczynka-czyta-ksiazke-z-mama
fot. Fotolia

Mama z córką robią eksperyment w księgarni

Mama z córką przeprowadziły pewien eksperyment. Podeszły do półki z książkami w księgarni i usunęły z niej wszystkie książki, w których nie ma bohaterów płci męskiej. Usunęły – uwaga! – 3 książki.
 

Następnie usunęły wszystkie książki, w których nie występują bohaterki płci żeńskiej. Musiały usunąć aż 76 książek! Następnie wyjęły z półki wszystkie książki, w których żeńskie postaci nic nie mówią. Usunęły aż 141 egzemplarzy!!! Pozostały jednak książki, w których postaci kobiece mówią, ale czy mają aspiracje, marzenia, czy tylko czekają na księcia z bajki? Ostatecznie mama z córką postanowiły usunąć z półki także wszystkie książki o księżniczkach czekających na swojego księcia. To co zostało z kilku półek wypchanych książkami to zaledwie około 30 książek! Szokujące prawda?

Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!
Redakcja poleca: Martyna Wojciechowska nie chce być tylko kucharką i odźwiernym dla swojej córki
Jaką mamą jest Martyna Wojciechowska? Czy macierzyństwo ją zmieniło? Czy podróże nie przeszkadzają w wychowaniu dziecka? Zobacz, jakie wartości przekazuje córce znana z działalności społecznej również na rzecz kobiet dziennikarka i podróżniczka.

Moja córka chce więcej do diabła!

Dziewczynka po eksperymencie pyta sprzedawcę czy ma książkę o Marsie, bo chce na niego lecieć. I pojawia się pytanie podsumowujące: Moja córka chce więcej. Czy twoja też? I ja na to odpowiadam: Do diabła, tak!

Sprawdź także: Książki, czasopisma, płyty dla dzieci na bangla.pl

Dobre opowieści na dobranoc dla zbuntowanych dziewczynek

Ten filmik promuje najnowszą książkę dla dziewczynek, pt. „ Good Night Stories for Rebel Girls” o 100 kobietach, które dokonały niesamowitych rzeczy. By pokazać dziewczynkom, że mogą być w przyszłości tym, kim tylko zechcą. Czekam na nią w Polsce! Ale pokazuje też niepokojącą prawdę o tym, jak niewiele książek dla dzieci ma kobiece bohaterki, które biorą swoje przeznaczenie we własne ręce, bez męskiej pomocy w postaci księcia, brata, czy choćby pana myszy. Autorki książki podkreślają, że dziewczynki już od szkoły podstawowej są mniej pewne siebie niż chłopcy. I z czego to wynika? Właśnie z braku odpowiednich kobiecych wzorców dookoła.

Czy zdawałyście sobie sprawę z tego, jak mało pewnych siebie kobiecych postaci jest w książkach dla dzieci? Potraficie wymienić tytuły z takimi bohaterkami?

Źródło: facebook.com/rebelgirls

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy