Dlaczego rodzice powinni się cieszyć z buntu dwulatka? [WIDEO]

Twoje dziecko właśnie przeżywa bunt dwulatka? Czy wiesz, że powinniście się z tego cieszyć? Dlaczego to taki ważny etap w życiu twojego dziecka? I dla kogo to trudniejszy czas - dla rodzica, czy dla dwulatka? Jak reagować i jak wspólnie przez to przejść? Na wszystkie te pytania odpowiada psycholog dziecięcy Agnieszka Stein.

Zobacz inne z serii: Dwulatek- wychowanie i rozwój-porady WIDEO (3)

Bunt dwulatka z perspektywy psychologicznej

Czym jest bunt dwulatka? To przede wszystkim duży skok rozwojowy. Dziecko opanowało nowe umiejętności, osiągnęło zdolność do pamiętania, utrzymania w swojej uwadze to na czym mu zależy. To sukces rozwojowy - rodzice powinni się z tego cieszyć. Niestety większość rodziców nie rozumie na czym polega bunt dwulatka i że to normalny etap w rozwoju dziecka. Większość rodziców myśli, że gdzieś przecież musieli popełnić błąd i chcą koniecznie sprawić, by dziecko zaczęło zachowywać się tak jak wcześniej. By było posłuszne.

Zobacz także: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i przyślij nam zdjęcie!

Coś się zmieniło - trudny czas dla rodzica

Nie każde dziecko rzuca się na ziemię i histeryzuje, ale większość dzieci akcentuje swoją niezależność. To normalne. Trzeba pomóc dziecku wyrazić własne zdanie, żeby mogło pokazać o co mu chodzi, nauczyć się kontrolować, regulować własne emocje - wówczas ten trudny etap minie szybciej lub będzie lżejszy dla rodziców. Jak to zrobić? Psycholog dziecięcy Agnieszka Stein tłumaczy jak sobie radzić z tymi wszystkimi emocjami i jak przetrwać bunt dziecka. To ważna rozmowa, która może pomóc ci lepiej zrozumieć własne dziecko. Zobacz film wideo powyżej!

Sprawdź także: Zabawki dla niemowląt i dzieci na bangla.pl

Rozmawiała Gosia Stańczyk.
Film z cyklu "Stein & Stańczyk - Rozmowy o rodzicielstwie"
Źródło: Stein & Stańczyk/Mamato Studio

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy