GRY

Butelki antykolkowe dla dziecka – na czym polega ich działanie

Słyszałam, że istnieje coś takiego, jak butelka antykolkowa. Na czym polega jej działanie? – pyta nasza użytkowniczka. Oto nasz redakcyjny przegląd 6 dostępnych na rynku butelek, które z założenia mają pomóc w łagodzeniu ataków kolki.
Jaka butelka antykolkowa
Producenci butelek prześcigają się w wymyślaniu patentów, dzięki którym karmienie ma być nie tylko wygodne, ale i coraz bardziej zbliżone do naturalnego. Pod jakim względem? Choćby pod takim, by dziecko mogło ssać smoczek podobną techniką jak pierś i było mniej narażone na ryzyko zakrztuszenia czy ataki kolki. W zwalczaniu tej ostatniej dokuczliwej przypadłości pomagają coraz bardziej zaawansowane systemy redukcji powietrza w pokarmie, który trafia do butelki. Butelka antykolkowa to właśnie butelka ze specjalnym systemem odpowietrzania, dzięki któremu dziecko połyka mniej powietrza. Oto nasz redakcyjny przegląd butelek dla niemowląt. Sprawdzamy, na jakie udogodnienia możesz liczyć.

Butelka Nanobebe, Marko

Butelka inna niż wszystkie. Wyglądem przypomina kobiecą pierś i jest przeznaczona do podawania dziecku kobiecego pokarmu. Pozwala przechować 150 ml mleka. Cena: ok. 40 zł
  • Nasza opinia: Rewolucyjny kształt ułatwia trzymanie butelki. Łatwo się ją czyści (można myć w zmywarce) i składa (można to zrobić jedną ręką). Co bardzo ważne – jest wolna od BPA (Bisfenol A).
Butelka Nanobebe
Redakcja poleca: Jak wybrać butelkę do karmienia niemowlaka - film
Zobacz, jak powinna wyglądać butelka dostosowana do potrzeb małego dziecka. Ekspert podpowiada, jak utrzymać butelkę w czystości.


Butelka antykolkowa Avent Natural

Ma pojemność 260 ml i smoczek wyposażony w płatki, który swoją specyficzną budową przypomina pierś. System z podwójnym zaworkiem może zmniejszać ryzyko kolki. Cena ok. 22 zł
  • Nasza opinia: Specjalna budowa smoczka sprawia, że karmienie mieszane (i piesią, i butelką) staje się łatwiejsze. Dziecko nie musi uczyć się innej techniki ssania.
 
butelka antykolkowa Avent

Haberman, Canpol babies

Butelka antykolkowa z tzw. zamkniętym smoczkiem, który całkowicie usuwa powietrze z pokarmu. Idealna dla dzieci w wieku poniżej 6. miesiąca. Cena, ok. 22 zł
  • Nasza opinia: Sprawdza się w różnych pozycjach do karmienia butelką. Pokarm sam nie wypływa ze smoczka, wymaga zassania, przez co zmniejsza się ryzyko zachłyśnięcia.
Butelka antykolkowa Haberman

Butelka Dzidziuś, Simed

Butelka z tworzywa (BPA 0%). Wyposażona w uniwersalny silikonowy smoczek, który gwarantuje średni przepływ mleka. Cena, ok. 6 zł
  • Nasza opinia: Butelka jest bardzo lekka, przez co wygodnie karmi się dziecko. Nie obciąża torby, gdy wybierasz się z nią spacer. Plus za niską cenę.
Butelka antykolkowa Dzidziuś

Bebe due Medic

Szklana butelka z systemem antykolkowym, dzięki któremu w mleku nie powstają pęcherzyki powietrza. Czujnik ciepła, który zmienia kolor, sygnalizuje za wysoką temperaturę mleka. Cena, ok. 38 zł
  • Nasza opinia: Butelka bardzo wygodna w obsłudze. Można ją myć w zmywarce i sterylizować. Dostępna w rozmiarze 160 i 260 ml. Duży plus za wykonanie ze szkła.
Butelka antykolkowa Bebe due Medic

Advanced Tommee Tippee

Butelka o pojemności 150 ml z technologią antykolkową, wyciągającą pęcherzyki powietrza z mleka. Ma rurkę, która zmienia kolor, gdy pokarm jest zbyt ciepły.
  • Nasza opinia: Butelka pomaga redukować objawy kolki i ulewanie. Smoczek przypominający kobiecą pierś jest łatwo akceptowany przez dzieci. • OK. 40 zł
Butelka Tommy Tippee
 
Zapamiętaj! Nie tylko powietrze w brzuszku może powodować kolkę u dziecka. Czasem jest ona skutkiem niedojrzałego układu trawiennego dziecka. Ze strachu przed kolkami nie warto rezygnować z karmienia piersią i przechodzić na butelkę – wyjaśnia położna, Katarzyna Płudowska, z Centrum Medycznego Unicare, ekspertka portalu Znanylekarz.pl. Mleko mamy daje maluszkowi wielkie korzyści na całe życie, a kolka – choć jest bardzo trudna – trwa tylko do 3. miesiąca i potem zwykle ustępuje.

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Zima z niemowlakiem

Żywienie niemowląt