butelki antykolkowe
fot. Adobe Stock

Butelka antykolkowa: dlaczego przyda się dla noworodka? [NASZ RANKING BUTELEK]

Butelka antykolkowa jest tak zbudowana, by noworodek nie połykał powietrza. Oto nasz redakcyjny przegląd 6 najlepszych butelek, które mają pomóc w łagodzeniu ataków kolki u noworodka i niemowlaka.
Małgorzata Wódz
butelki antykolkowe
fot. Adobe Stock
Butelka antykolkowa pomaga w zwalczaniu kolki u noworodków i niemowląt. To specjalna butelka wyposażona w zaawansowane systemy redukcji powietrza w pokarmie, który do niej trafia. Oto nasz redakcyjny przegląd butelek antykolkowych dla noworodków i niemowląt. Sprawdzamy, na jakie udogodnienia możesz liczyć.

Spis treści:

Butelka dla noworodka - antykolkowa

Butelka antykolkowa dla noworodka tym różni się od zwykłych butelek, że ma specjalny system odpowietrzania. Gdy dziecko ssie smoczek, do środka butelki nie dostaje się powietrze. Dzięki temu niemowlę go nie połyka. A jak wiadomo – połknięte w nadmiarze powietrze jest przyczyną bolesnych gazów w brzuszku.

Cechy charakterystyczne butelek antykolkowych:

  • smoczek zatrzymujący powietrze
  • wentyl (rurka) odpowietrzający
  • ergonomiczny (zakrzywiony) kształt
 
Wady Zalety
może pomóc
w łagodzeniu objawów kolki
i zapalenia ucha
 
ze względu
na kształt
trudniej ją domyć niż zwykłą butelkę
 
 
Redakcja poleca: Mój sposób na kolkę u niemowlaka - film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma kolkę? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na kolkę. Sprawdź, która zadziała w przypadku kolki u twojego dziecka.

Butelka antykolkowa dla noworodka Nanobebe, Marko

Butelka inna niż wszystkie. Wyglądem przypomina kobiecą pierś i jest przeznaczona do podawania dziecku kobiecego pokarmu. Pozwala przechować 150 ml mleka. Cena: ok. 40 zł

Nasza opinia: Rewolucyjny kształt ułatwia trzymanie butelki. Łatwo się ją czyści (można myć w zmywarce) i składa (można to zrobić jedną ręką). Co bardzo ważne – jest wolna od BPA (Bisfenol A).
 
 

Butelka antykolkowa, Avent Natural

Butelka ma pojemność 260 ml i smoczek wyposażony w płatki, który swoją specyficzną budową przypomina pierś. System z podwójnym zaworkiem może zmniejszać ryzyko kolki. Cena: ok. 22 zł

Nasza opinia: Specjalna budowa smoczka sprawia, że karmienie mieszane (i piersią, i butelką) staje się łatwiejsze. Dziecko nie musi uczyć się innej techniki ssania.
 

Butelka antykolkowa Haberman, Canpol babies

Butelka antykolkowa z tzw. zamkniętym smoczkiem, który całkowicie usuwa powietrze z pokarmu. Idealna dla dzieci w wieku poniżej 6. miesiąca. Cena: ok. 22 zł

Nasza opinia: Sprawdza się w różnych pozycjach do karmienia butelką. Pokarm sam nie wypływa ze smoczka, wymaga zassania, przez co zmniejsza się ryzyko zachłyśnięcia.
 

Butelka antykolkowa, dr Brown's

Butelka ze specjalnym opatentowanym systemem odpowietrzającym i silikonowym smoczkiem. Ma pojemność 270 ml i szeroką szyjkę. W komplecie można również kupić szczoteczkę do czyszczenia. Cena: ok. 48 zł

Nasza opinia: Butelka pozwala na karmienie z systemem odpowietrzającym i co – bardzo wygodne – również bez niego. Dzięki temu, gdy niemowlę wyrośnie z kolek, nie trzeba będzie wymieniać jej na inną. Dzięki specjalnej szczoteczce łatwiej utrzymać butelkę w czystości.
 


Butelka antykolkowa, Bebe due Medic

Szklana butelka z systemem antykolkowym, dzięki któremu w mleku nie powstają pęcherzyki powietrza. Czujnik ciepła, który zmienia kolor, sygnalizuje za wysoką temperaturę mleka. Cena: ok. 38 zł

Nasza opinia: Butelka bardzo wygodna w obsłudze. Można ją myć w zmywarce i sterylizować. Dostępna w rozmiarze 160 i 260 ml. Duży plus za wykonanie ze szkła.
 

Butelka antykolkowa Advanced, Tommee Tippee

Butelka o pojemności 150 ml z technologią antykolkową, wyciągającą pęcherzyki powietrza z mleka. Ma rurkę, która zmienia kolor, gdy pokarm jest zbyt ciepły.

Nasza opinia: Butelka pomaga redukować objawy kolki i ulewanie. Smoczek przypominający kobiecą pierś jest łatwo akceptowany przez dzieci. Cena: ok. 40 zł
 
Ważne! Nie tylko powietrze w brzuszku może powodować kolkę u dziecka. Czasem jest ona skutkiem niedojrzałego układu trawiennego dziecka. Ze strachu przed kolkami nie warto rezygnować z karmienia piersią i przechodzić na butelkę – wyjaśnia położna, Katarzyna Płudowska, z Centrum Medycznego Unicare, ekspertka portalu Znanylekarz.pl. Mleko mamy daje maluszkowi wielkie korzyści na całe życie, a kolka – choć jest bardzo trudna – trwa zazwyczaj do końca 3. miesiąca i potem ustępuje.
Jeśli zdecydujesz się na karmienie noworodka mieszanką, sprawdź, jakie mleko dla noworodka wybrać i jak często mu je podawać.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy