marko
fot. Marko

Rewolucja w karmieniu - butelki i akcesoria Nanobebe

Jako mama wiesz, że najlepszą rzeczą, jaką możesz podarować swemu maluszkowi, jest twoje mleko. Jeżeli jednak nie masz możliwości podania pokarmu prosto z piersi, wtedy z pomocą przychodzą różne akcesoria. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto z nich skorzystać i które będą idealne dla Ciebie.
marko
fot. Marko
Jako mama, doskonale wiesz, że najlepszą rzeczą, jaką możesz dać swemu dziecku, aby prawidłowo się rozwijało, jest Twój naturalny pokarm. To właśnie w nim znajdują się najważniejsze składniki odżywcze. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie masz możliwości, aby podać maluszkowi mleko bezpośrednio z piersi. Na przykład wtedy, gdy musisz wrócić do pracy, masz nawał mleczny lub problem z laktacją. Wówczas optymalną opcją jest odciąganie pokarmu. Jednak ciągłe chłodzenie, zamrażanie i podgrzewanie mleka może prowadzić do utraty jego właściwości odżywczych. Dlatego wypróbuj butelkę Nanobébé oraz inne akcesoria do karmienia, które ułatwią życie tobie i twoim bliskim!

To nie jest zwykła butelka na mleko

Rewolucyjna butelka Nanobébé do karmienia i przechowywania pokarmu została zaprojektowana tak, aby zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku mamy. Dzięki unikalnej geometrii mleko równomiernie wypełnia wnętrze butelki, co pozwala na 2 razy szybsze ogrzanie oraz 2 razy szybsze schłodzenie pokarmu. Skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii oraz pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Równocześnie zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Butelka Nanobébé posiada antyalergiczny smoczek, zaprojektowany tak, aby przypominał kształt piersi. Ułatwia to przejście między karmieniem piersią a butelką. W zestawie znajduje się także adapter, dzięki któremu możesz pompować mleko bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywać ją w zamrażarce lub lodówce.


Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Maluszek nie będzie już płakał, gdy wyjdziesz!

Konstrukcja butelek Nanobébé pozwala na łatwe układanie ich jedna na drugiej – w stos, co pomaga zaoszczędzić miejsce w lodówce lub zamrażarce oraz śledzić kolejność naprzemiennego odciągania mleka. Dodatkowo nowatorski design produktu przypominający kształt piersi, pozwala dziecku utrzymać butelkę oraz samodzielnie spożywać pokarm o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych butelek. Tym samym mama, jeśli tego potrzebuje, nie będzie mieć już trudności związanych z wyjściem z domu i pozostawieniem maluszka pod opieką np. taty lub babci.

Smoczek, który zmniejsza objawy kolki

Teraz będziesz mogła zostawić maluszka pod opieką taty bez obaw, że nie poradzi sobie w trudnej sytuacji. Jednym z kryzysowych momentów, może być atak kolki niemowlęcej. Na szczęście smoczek do butelki Nanobébé wyposażony jest w zaawansowany system wentylacji 360°, który pomaga zmniejszyć kolkę, redukując ciśnienie wewnątrz butelki podczas karmienia. Dzięki temu niemowlę nie połyka powietrza w trakcie posiłku, co wpływa korzystnie na przewód pokarmowy.

Bez trudu przechowasz swój pokarm

Jeżeli zajdzie potrzeba zostawienia maluszka pod opieką innej osoby, odciągnięte mleko będziesz mogła przechować w sterylnych torebkach do przechowywania pokarmu. Są to specjalne torebki, przeznaczone do przechowywania mleka w płytkiej warstwie – tym samym schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Na torebkach znajduje się specjalne miejsce na wpisanie daty, objętości, czasu oraz imienia. Torebki do przechowywania mleka kobiecego Nanobébé są trwałe, szczelne i odporne na rozrywanie. Wykonane są z wytrzymałego materiału, mają podwójny zamek, taki jak w torebkach strunowych. Ponadto precyzyjnie mierzą ilość mleka, są wolne są od BPA oraz ftalanów i zajmują mało miejsca.

Podgrzej mleko w razie potrzeby

Mleko kobiece powinno się podgrzewać w misce z ciepłą wodą, żeby zapobiec przegrzaniu. Teraz jest na to lepszy sposób. Wystarczy, że umieścisz butelkę lub torebkę z pokarmem na zakrzywionym dnie miski, a następnie napełnisz ją ciepłą wodą. Twoje mleko natychmiast osiągnie odpowiednią temperaturę karmienia. Pojemnik do podgrzewania pokarmu jest najszybszym systemem podgrzewającym na rynku i optymalnym produktem do podgrzania mleka kobiecego. Dzięki unikalnemu kształtowi, podgrzewacz szybko i równomiernie podgrzewa zarówno mleko w butelce, jak i w torebkach, a cenne składniki odżywcze nie są niszczone z powodu przegrzania.

Smoczek uspokajający na trudne chwile

Maluszek często płacze? Ratunkiem w takiej sytuacji może być smoczek uspokajający Flexy, który ukoi niemowlę. Jest wykonany z bezpiecznego silikonu wolnego od BPA. Smoczek jest wytrzymały i wyjątkowo miękki, a jego unikalny kształt zapewnia zdrowy rozwój jamy ustnej. Jednoczęściowa, silikonowa konstrukcja spełnia wytyczne American Academy of Pediatrics dla noworodków.Butelka Nanobébé oraz towarzyszące jej akcesoria to prawdziwa innowacja w dziedzinie karmienia maluszków. Jeżeli do tej pory wydawało ci się, że odciąganie mleka to niebywale skomplikowana rzecz, po użyciu tych produktów z pewnością zmienisz zdanie! Jeżeli będziesz musiała zostawić maluszka pod opieką bliskiej osoby, przygotowanie oraz kontrola jakości posiłku będą naprawdę łatwe. Butelki i akcesoria Nanobébé, oprócz funkcji, jaką spełniają, wyróżniają się też nowatorskim designem, który z pewnością spodoba się każdej mamie! 

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy