buty z diodami dla dzieci - świecące podeszwy to hit
fot. Materiały prasowe Geox/kolaż MTJ

Po co dzieciom buty ze świecącymi podeszwami? Macie już takie?

Słyszeliście lub widzieliście buty dla dzieci z diodami, które zmieniają kolor? Jeśli do tej pory nie, to nic nie wiecie o modzie dziecięcej! Po co dzieciakom takie podświetlane podeszwy i czy to może mieć jakiś głębszy sens?
Weronika Zagojska
buty z diodami dla dzieci - świecące podeszwy to hit
fot. Materiały prasowe Geox/kolaż MTJ
Buty dla dziecka, które się świecą i mienią niczym choinka w Boże Narodzenie? Cóż to za wymysł? Projektanci obuwia wbudowali w podeszwy diody LED i teraz przy każdym kroku można błyszczeć. I to dosłownie. Po co? Bo dzieci kochają światełka, latarki i wszystkie te rzeczy, które połyskują i są takie odrobinę... magiczne. Tak jak te buty!
Nie od dziś wiadomo, że dzieciom nie zawsze podoba się tylko to, co praktyczne, sensowne i gustowne. Tak więc nie dziwi mnie wcale, że światełka w podeszwach butów są jednym z najbardziej pożądanych gadżetów. W dodatku to jest tak genialnie w swojej prostocie - chodzisz, buty się świecą, a inne dzieci otwierają buzie z wrażenie i robią wielkie oczy. Chodząca reklama magii. To nie musi wcale być praktyczne, żeby było zabawne i magiczne!
Niektóre modele podświetlanych butów, zazwyczaj te droższe, są wykonane z lepszej jakości materiałów, mają wbudowane włączniki i przełączniki i diody LED można w nich również ładować. Diody LED dobrej jakości i prawidłowo wmontowane są bezpieczne dla twojego dziecka, więc jeśli chcesz zrobić niespodziankę i dodać jeszcze więcej magii do codzienności - możesz spokojnie wybrać takie świecące buty.
Porządne sportowe modele butów z diodami znajdziecie od ok. 70 zł w popularnych sieciowych sklepach dla dzieci. Można też poszukać niemarkowych odpowiedników w znanych serwisach aukcyjnych, warto jednak wybierać wtedy te, które są wykonane z bardziej miękkich tworzyw, a konstrukcja buta wygląda na solidną, wygodną, szeroką dla stopy dziecka.

I jeszcze jedna rzecz! Ja początkowo byłam sceptyczna i myślałam sobie, że jedynym powodem, dla którego je kupię takie buty jest uśmiech na buzi mojego dziecka. Szybko okazało się jednak, że świecące podeszwy mają bardzo praktyczne zastosowanie. Mogą sprawić, że moje dziecko będzie o wiele bardziej widoczne po zmroku. A to czasami może być nie do przecenienia!

Waszym zdaniem takie świecące buty to fajny pomysł? [content:0_26076,0_26073,0_26061,0_26051:CMNews]
Zobacz też:
Redakcja poleca: Co zabrać ze sobą na wizytę szczepienną? [WIDEO]
Przed wami szczepienie? Zastanawiasz się, jak przygotować malucha i... siebie? Podpowiadamy, co ze sobą zabrać na wizytę szczepienną, a także o czym pamiętać.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy