horoskop dla dzieci, znak zodiaku, baran
fot. Fotolia

Byk

Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, baran
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 21 kwietnia a 21 maja, to jest zodiakalnym Bykiem.

Nie spieszy im się do samodzielności. Mały Byk później niż rówieśnicy usiądzie na nocnik, za to wcześniej poprosi rodziców o skarbonkę. Wszystkie Byczki lubią postawić na swoim. Często próbują dojść do celu okrężną drogą, są sprytne jak liski. Będą płakać, by zmiękczyć matczyne serce, rzucać się rodzicom w ramiona i zapewniać, że kochają nieprzytomnie, albo obiecają, że od jutra zaczną sprzątać zabawki. Gdy nic nie wskórają, mogą udawać obłożnie chore! Uwielbia leniuchowanie, z przyjemnością zagląda do lodówki. Ma wyjątkowo wrażliwe podniebienie, oczywiście tylko na smakołyki. Słabość do objadania się łakociami często prowadzi do kłopotów zdrowotnych, z nadwagą łącznie. Dziecko Byk to urodzony bankier. Od wczesnego dzieciństwa bardzo chce mieć wielką i wypełnioną po brzegi skarbonkę. Gdy trochę podrośnie, zapyta, czy rodzice założyli mu już konto w banku. Mały Byczek szybko poznaje wartość pieniądza i lubi bawić się monetami, układając je w stosiki według kolorów albo wartości. Jest raczej oszczędny i nie lubi rozstawać się z pieniążkami, niech lepiej brzęczą w jego kieszeni, dlatego naucz go szanowania ich.

Byk uparcie dąży do... wygody

Od najmłodszych lat ceni sobie wygodne życie - wyspany i najedzony jest szczęśliwy. To mały łakomczuch, trzeba kontrolować jego nadmierny apetyt, bo obrośnie sadełkiem. Tym bardziej, że jako spokojne dziecko nie jest szczególnie rozmiłowany w sporcie. Zamiast szaleć na podwórku, woli siedzieć przed telewizorem albo komputerem. W szkole Twoja pociecha raczej nie będzie prymusem, gdyż może brakować jej błyskotliwości. Uczy się wolniej niż koledzy z klasy, lecz systematycznie. To, co wbije sobie do głowy, będzie pamiętać latami. Gdy Byczek trochę podrośnie, nie trzeba zapędzać go do nauki. Chce do czegoś w życiu dojść i zdobyć atrakcyjny zawód.
Redakcja poleca: Istnieją sposoby na kolkę niemowlęcą. Naprawdę działają!
Nie ma sprawdzonego sposobu na kolkę niemowlęcą. Choć objawy za każdym razem są zbliżone: niemowlę pręży się, gwałtownie podkurcza nogi i płacze. Nie na każdego maluszka jednak „zadziała” to samo lekarstwo.

Jak postępować z Bykiem

Rozsądnie i z poczuciem humoru. Krzyki i rozkazy tylko nasilają jego upór. A rozzłoszczony Byczek zmienia się we wściekłego byka! Gdy wierci Ci o coś dziurę w brzuchu, obróć to w żart. Okazuj mu dużo miłości. Pogódź się z tym, że jest powolny. Staraj się nie popędzać malca i delikatnie zachęcaj go do samodzielności. W stosunku do małego Byka zupełnie się nie sprawdza system nakazowo-przymusowy. Nie powinien także Cię martwić zbyt powolny refleks małego Byczka. On i tak dojdzie do celu. Pielęgnuj natomiast jego zamiłowanie do staranności i dokładności, bo to prawdziwe skarby.

Sprawdź też jak nauczyć malca samodzielności poprzez odpowiedzialność.


A gdy dorośnie...

Będzie jeszcze bardziej uparty, a nawet władczy wobec rodziny. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale dąży do celu i zazwyczaj osiąga go. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną, w bankowości, ekonomii, nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów.

Co Bykowi przyniesie szczęście

kolory: zieleń, pastelowy róż, błękit, seledyn
kwiaty: jaśmin, bez, róża, werbena, lilia, hiacynt
kamienie: szmaragd, opal
metal: miedź
maskotki: byk, bawół, bizon, bażant
pomyślny miesiąc: wrzesień
dzień tygodnia: piątek
dni miesiąca: 5, 7, 25

Imiona dla dzieci spod znaku Byka

Imiona dla dziewczynek: Alina, Anna, Beata, Bożena, Joanna, Jolanta, Julia, Lidia, Maja, Małgorzata, Monika
Imiona dla chłopców: Adam, Aleksander, Bogdan, Bogusław, Filip, Kamil, Łukasz, Maciej, Michał, Piotr, Rafał

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Byka:

Henryk Sienkiewicz (ur. 5.05)
Maria Konopnicka (ur. 23.05)
Jan Kiepura (ur. 16.05)
Audrey Hepburn (ur. 4.05)
Michelle Pfeiffer (ur. 29.04)
Penelope Cruz (ur. 28.04)
Jessica Alba (ur. 28.04)
Enrique Iglesias (ur. 8.05)
Monika Richardson (ur. 25.04)
David Beckham (ur. 2.05)
Beata Kozidrak (ur. 4.05)
Zbigniew Wodecki (ur. 6.05)
Pierce Brosnan (ur. 16.05)

Ocena (10 ocen)

4.7
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi!

Wzmacniamy odporność