Blizna po cesarskim cięciu
fot. Instagram/baybayruth

"Byłam przerażona. Nie wierzę, że to ja" – tak myśli niejedna mama!

"Zrobiłam to zdjęcie kilka dni po porodzie. Zrobiłam je i byłam przerażona" – napisała Ruth. Zobaczcie to zdjęcie i powiedzcie: czy wy czułyście się podobnie?
Hanna Szczesiak
Blizna po cesarskim cięciu
fot. Instagram/baybayruth
"Dodaję to zdjęcie ze łzami w oczach, nic na to nie poradzę" – napisała na Instagramie Ruth Lee, mama 4-miesięcznej dziewczynki. Ruth przez całą ciążę porównywała się do znanych mam i ciężarnych celebrytek. Patrzyła na ich zdjęcia i nie mogła uwierzyć, że kilka dni po porodzie wyglądają tak promiennie. Marzyła o tym, żeby być jedną z nich, żeby poród był łatwy i nie pozostawił na jej ciele żadnych śladów. Rzeczywistość okazała się inna.

"Gdy urodziłam dziecko, miałam 25 lat. Byłam zdrowa. Byłam młoda. Ćwiczyłam w czasie ciąży. Brałam najlepsze suplementy diety, chodziłam na siłownię, używałam każdego możliwego kremu przeciw rozstępom. Spędziłam godziny w szkole rodzenia, przeczytałam każdy poradnik, jaki tylko istnieje, uczyłam się wszystkiego o porodzie naturalnym. Skończyło się traumatycznym porodem, cesarką, bliznami, rozstępami, problemami z karmieniem piersią" – napisała.
 

"Zrobiłam to zdjęcie kilka dni po porodzie. Zrobiłam je i byłam przerażona. Nie mogłam uwierzyć, że to ja. Dzielę się tym zdjęciem, bo wiem, że są gdzieś kobiety, które zmagają się z podobnym niedopasowaniem. Które myślą, że nie są piękne, że są zniszczone, nic nie warte, nie dość dobre. Być może to nie fizyczne blizny, a kłopoty w związku, problemy w pracy, problemy emocjonalne, brak pieniędzy, uczucie zagubienia. Bądź dla siebie dobra. Pamiętaj, że nie jesteś sama" – dodała Ruth.

Ruth ma rację – nieważne, jak bardzo się starasz, na pewne rzeczy po prostu nie masz wpływu. Jeśli po porodzie nie czujesz się do końca sobą, pamiętaj, że nie jesteś w tym sama.
 
 

Czytaj także: Takiego zdjęcia po porodzie nie pokazała jeszcze żadna mama!

Źródło: Instagram
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy