Gdzie obejrzeć było sobie życie
fot. mat. promocyjne

Pamiętacie „Było sobie życie”? Kultowy serial powraca!

Teraz nowe pokolenie widzów ma szansę poznać tajniki budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała.
Dominika Bielas
Gdzie obejrzeć było sobie życie
fot. mat. promocyjne

Tej bajki nie trzeba przedstawiać dorosłym. „Było sobie życie” to francuska kreskówka z lat 80. i chyba jedna z najpopularniejszych animacji edukacyjnych na świecie. Najmłodsi widzowie dzięki tej konkretnej serii mogli dowiedzieć się, jak działa ludzki organizm. Bohaterowie w przystępny sposób pokazywali widzom, jak zbudowane jest ciało, a także jak działa np. serce czy mózg. Cała seria składa się z 26 odcinków po 25 minut każdy.

Ponadczasowy serial

W Polsce pierwsze odcinki zostały wyemitowane przez TVP w 1988 roku. Serial można było zobaczyć także na antenach takich stacji jak TV Puls, Polsat Zdrowie i Uroda, Da Vinci Learning oraz Polsat Rodzina. Teraz także nasze dzieci mogą je zobaczyć. Cały serial jest dostępny od 15 października 2019 roku na Netflixie. Serial został niedawno odnowiony i to tę wersję w jakości HD z dubbingiem można zobaczyć na platformie.

Jeśli nie masz dostępu do Netflixa i mieć go nie zamierzasz, nic straconego! Całą serię możesz kupić w sieci. W zestawie jest 6 płyt DVD. Taki pakiet to świetny pomysł na prezent zarówno dla starszego przedszkolaka, jak i ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej.

Komplet płyt dostaniesz już za ok. 71 zł:

Nakładem wydawnictwa Hippocampus ukazały się także inne atrakcyjne propozycje: książki, gry, puzzle oraz filmy z kolejnych serii: „Był sobie człowiek”, „Był sobie kosmos”, „Było sobie życie”, „Były sobie Ameryki”, „Były sobie odkrycia”, „Byli sobie odkrywcy” i „Była sobie ziemia”.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dlaczego zabawa jest dla dziecka tak ważna? Zobacz, jak dzięki zabawie rozwija się twoja pociecha!
Zabawa jest bardzo ważnym elementem w życiu dziecka, ponieważ wspiera jego rozwój społeczny i emocjonalny. Dzięki zabawie z innymi dziećmi maluchy mają szansę zaobserwować, w jaki sposób odczuwają i okazują emocje inni ludzie. To właśnie wtedy uczą się także empatii i otwartości na to, co odmienne. Zobacz, jakie korzyści z zabawy czerpią dzieci!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy