Ewa Błaszczyk w Pałacu w Żelechowie - akcja "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów"
fot. materiały prasowe

"Królewna Śnieżka i krasnoludki" w Pałacu z Żelechowie

Czy chcesz posłuchać bajki o "Królewnie Śnieżce i krasnoludkach" czytanej przez Joannę Trzepiecińską? Jeśli tak, to zapraszamy 9 sierpnia 2014 r. do Pałacu w Żelechowie. Odbędzie się tam szóste spotkanie w ramach akcji "cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów". W zeszłym tygodniu gościem była Ewa Błaszczyk.
Ewa Błaszczyk w Pałacu w Żelechowie - akcja "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów"
fot. materiały prasowe
W najbliższą sobotę, 9 sierpnia o godz. 17.00, odbędzie się szóste spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów". Tym razem zaproszenie do "Baśniowego Pałacu" przyjęła aktorka Joanna Trzepiecińska. Przeczyta ona wszystkim chętnym bajkę o "Królewnie Śnieżce i krasnoludkach".   
Spotkanie odbędzie się w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów", która ma na celu promocję głośnego czytania dzieciom i jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 r. (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00).
W ostatnią sobotę, 2 sierpnia 2014 r., gościem była Ewa Błaszczyk, która przeniosła wszystkich zebranych w świat dobrych wróżek chrzestnych i złych czarów, które uśpiły piękną królewnę na cały wiek. "Śpiąca królewna" w jej wykonaniu ujęła serca wszystkich słuchaczy.
Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze - doskonały kontakt aktorki ze słuchaczami zaowocował przeczytaniem kolejnej bajki, były pytania i konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Nie zabrakło również autografów i pamiątkowych zdjęć. Gry i zabawy w plenerze oraz warsztaty, podczas których można było wykonać m.in. baśniową zakładkę do książki, zorganizowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Żelechowie. Dla młodszych dzieci były też kolorowanki, a dla wszystkich dobra zabawa.
Akcja "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" organizowana jest na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: "wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów" ("Orzech"). Obecnie kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckim Żelechowie (87 km od Warszawy i 87 km od Lublina) funkcjonuje jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy.
Inicjatywa "Baśniowy Pałac" skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci - mile widziane są dzieci
z Żelechowa i okolic. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Zobacz także: Aktorzy czytają dzieciom bajki
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy