Jak naprawdę wygląda małżeństwo
fot. Imgur/indifferentpenguinisnotimpressed

Tabu czy cała prawda o małżeństwie? Zobacz ten obraz!

Opublikowała w internecie zdjęcie obrazu namalowanego przez jej męża. Czy to najlepsze podsumowanie życia małżeńskiego?
Karolina Stępniewska
Jak naprawdę wygląda małżeństwo
fot. Imgur/indifferentpenguinisnotimpressed
Wszyscy znamy te wzruszające obrazki ukazujące piękno bycia w związku, magię miłości i małżeńskiego życia. Robią nam dobrze w serca, prawda? Ale ten obraz jest inny! Użytkowniczka Imgur o nicku 'indifferentpenguinisnotimpressed' opublikowała zdjęcie obrazu, który namalował jej mąż, James Needham i napisała:

"Zapytałam męża, czy zdaje sobie sprawę, że nigdy jeszcze nie namalował nas na jednym obrazie. Więc namalował to arcydzieło."Internauci żywo reagują na obraz, pisząc, że świetnie ukazuje to, co dzieje się w małżeństwie: swobodę przebywania w swoim towarzystwie i zanikanie kolejnych tabu. Ktoś napisał: "To niezwykły portret surowej, niefiltrowanej miłości i rodziny", na co ktoś inny odpowiedział: "Wygląda na to, że miesiąc miodowy się skończył". 

Pamiętacie scenę z filmu "Orbitowanie bez cukru", w której jedna z bohaterek mówi z obrzydzeniem, że jej rodzice nie zamykają nawet drzwi do łazienki, kiedy muszą zrobić siku? Ten komentarz miał być dowodem na to, że małżeństwo jest – delikatnie to ujmując – do niczego , co było popularnym przekonaniem wśród dwudziestokilkulatków w latach 90. 

Staż związku rzeczywiście ma wpływ na nasze coraz swobodniejsze zachowania i zanikanie kolejnych granic. Na początku nie wyobrażamy sobie, że on mógłby zobaczyć nas bez makijażu, po pewnym czasie bez oporu chodzimy przy nim w zielonej maseczce na twarzy. Sikanie? Żaden problem. Prysznic, kiedy on myje zęby? Wiadomo! 

Jak dalece powinna pójść nasza zażyłość w związkach? Czy powinniśmy wszystko robić przy sobie, czy są jednak obszary, które powinny być prywatne i intymne? Napiszcie nam, co o tym sądzicie. Czy zupełna swoboda, jak na tym obrazie, to oznaka, że nasz związek jest na bezpiecznych wodach? 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Relacje z partnerem po porodzie - film
Przyjście na świat dziecka stawia przed partnerami nowe wyzwania i obowiązki. Jak nie zaniedbać relacji z ukochanym podpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy