GRY
 
 

Calineczka w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu - spektakl festiwalowy

1-2.09.2012r., Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na Teatralny weekend dla najmłodszych.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
1 września o godz. 11.00 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na podsumowanie akcji „Lato w Śródmieściu”, podczas której przez cały sierpień odbywały się interaktywne zabawy teatralne z elementami edukacji. Dzieci pod opieką aktorów i pracowni plastycznej z wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora propagowały ekologiczny styl życia, tworząc z plastikowych butelek „śmieciowego potwora” na kształt dębu widniejącego w herbie miasta. W sobotę, po warsztatach aktorskich, dzieci przekażą „śmieciowego potwora” firmie oczyszczającej ALBA.

2 września o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Calineczka”, który zainauguruje kolejny sezon artystyczny.
Historia Calineczki przedstawiona jest jako opowieść drogi, a jej podróż jako proces dorastania, poznawania świata, zdobywanie wiedzy i gromadzenia wrażeń. Calineczka bezpiecznie pokonuje różnorakie przeszkody w swojej podróży w dorosłość, zachowując jednocześnie własną wrażliwość i prostotę.
Pomysłowa scenografia oraz muzyka Piotra Klimka, współgrająca z koncepcją inscenizacji, będącej uwspółcześnioną wersją klasycznej baśni, nadają klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z widzami.
Spektakl „Calineczka” zostanie zaprezentowany również w dniach 10-12 września na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Czarnogórze. Wyjazd na festiwal współfinansowany jest przez Romana Szełemeja – prezydenta Wałbrzycha.

„Calineczka”
Scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia: Martyna Dworakowska
Muzyka: Piotr Klimek
Projekcje: Michał Zielony
Obsada:
Urszula Raczkowska, Bożena Oleszkiewicz,
Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz
Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 55 minut
 
Cena biletu:
normalny – 16 zł,
ulgowy – 14 zł
REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00-11.00, 15.00-16.00: tel. 74 666 73 41
 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj