GRY
 
 

„CALINECZKA” w WCK

21-22.02.2012 o godz. 9:00, 11:00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl.

wydarzenia, Wodzisławskie Centrum Kultury
Spektakl z przepiękną scenografią oraz zapierającymi dech w piersiach strojami na pewno spodoba się najmłodszym widzom i nie tylko. Spektakl teatru Banialuka bawią także dorosłych. Nie trudno się dziwić, teatr ma na swoim koncie wiele nagród, pracują w nim najlepsi aktorzy i reżyserzy. Na swoją renomę i popularność ciężko pracuje od 64 lat. Jak podaje wortal e-teatr: „Tym razem aktorom nie towarzyszą lalki, ale olbrzymia forma, która w trakcie przedstawienia na oczach małych widzów przeobraża się w kolejne baśniowe postaci: kwiat, żabę, pająka.Tę pomysłową scenografię zaprojektował Jarosław Koziara. Dzięki niej oraz melodyjnym piosenkom śpiewanym przez bohaterów inscenizacja fascynuje dzieci od pierwszej sceny. Przedstawieniu towarzyszą wybuchy śmiechu, przeplatane zupełną ciszą, kiedy to mali widzowie z niepokojem i napięciem śledzą pojawienie się na scenie, na przykład wielkiego kreta. A na koniec nie szczędzą braw, bo, jak to zwykle w bajkach bywa, triumfuje dobro i miłość.”
 
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rezerwowania miejsc ze znacznym wyprzedzeniem pod nr tel.  (32)455 48 55. Osoba kontaktowa: Iza Sobota.
 
PRZEDSTAWIENIE „CALINECZKA”
Teatr Lalek Banialuka w Bielsku- Białej

Cena biletów: 15 zł
 
Scenariusz: Marta Guśniowska wg Andersena
Calineczka

reżyseria Witold MAzurkiewicz
scenografia Jarosław Koziara
muzyka Gabriel Menet
kierownictwo muzyczne: Krystyna Fuczik

aktorzy: Maria Byrska, Marta Marzęcka, Władysław Aniszewski, Konrad Ignatowski, Włodzimierz Pohl

więcej »
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj