Fisher Price
fot. Fisher Price®

Cechy idealnej, pierwszej zabawki dziecka

Niemowlaki bardzo szybko zaczynają się interesować światem i przedmiotami, które je otaczają. Wszystko co jest w zasięgu wzroku dziecka, budzi jego ogromne zainteresowanie. Dobrze przygotowana przestrzeń dla malucha pomoże ci wspierać jego harmonijny rozwój.
Fisher Price
fot. Fisher Price®

Miejsce do zabawy i relaksu

Niemowlęta oprócz noszenia na rękach i bycia blisko rodzica potrzebują różnych aktywności. Bardzo ważne jest więc, by spędzały trochę czasu na „podłodze”. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie wielofunkcyjna mata. Jest to miejsce, gdzie dziecko może leżeć i się bawić, a także spędzać swoje pierwsze momenty na brzuszku. Miękkie i wygodne miejsce do zabawy to np. Misiowa mata z dźwiękami. Jest ozdobiona słodkimi misiowymi motywami, które na pewno spodobają się każdemu maluszkowi, a dodatkowo ma kolorowy łuk z 5 wiszącymi zabawkami do uderzenia, dzwonienia, łapania w rączki i podgryzania. Zaletą edukacyjnej maty jest to, że wspiera ona dziecko na różnych obszarach. Ma ono możliwość samodzielnej zabawy, a także doskonalenia swoich umiejętności motorycznych. 

W to mi graj!

Wszyscy wiemy, jak wiele korzyści dla rozwoju naszego dziecka niesie ze sobą muzyka. Już w życiu płodowym maluch słyszy pierwsze dźwięki i reaguje na nie. Niemowlęta bardzo lubią rytmiczne, wpadające w ucho piosenki. Muzyka pobudza różne obszary w rozwoju naszego dziecka – wpływa pozytywnie nie tylko na emocje, ale także na rozwój intelektualny i społeczny. Warto, by piosenki towarzyszyły dzieciom w ich codziennej zabawie.
Często, kiedy maluch przyzwyczai się do jakiejś melodii, lubi ją mieć przy sobie i potrafi szybko się przy niej uspokoić. Przenośna muzyczna chmurka, która wchodzi w skład Misiowej maty, ma różne tryby odtwarzania: 20 minut (długogrający) i 10 minut (krótkogrający). Dzięki niej, nawet gdy wychodzicie z dzieckiem z domu, maluszek może mieć swoją ulubioną melodię zawsze przy sobie – choć muzyczna mata została w domu. Dzieci, które przyzwyczają się do swojej ulubionej melodii, często potem lubią się przy niej wyciszać, a nawet zasypiać.

Wspieraj motorykę swojego dziecka

Kiedy szukamy idealnej zabawki dla naszego dziecka, chcemy, by była ona wielofunkcyjna, wystarczyła na dłużej i wspierała je na różnych etapach jego rozwoju. Ważna jest też sprawność ruchowa naszego maleństwa, którą może ćwiczyć sam, na przykład leżąc na macie. To właśnie na niej dzieci mają szansę odnieść swoje pierwsze sukcesy. Mata często motywuje do tego, by sięgnąć po ukochaną zabawkę, albo przekręcić się z plecków na brzuszek. Niemowlę, które będzie chciało dostać się do rzeczy, na której mu bardzo zależy, może podjąć swoje pierwsze próby czołgania i przemieszczania się. Kiedy dziecko leży pod łukiem, może wyciągać rączki do wiszących nad nim zabawek, chwytać je lub trącać. A podczas zabawy na brzuszku, malec ma szansę wzmocnić mięśnie w odcinku szyjnym. 

Rosnę razem z tobą!

Często zastanawiamy się nad zakupem większych zabawek z obawy, że mogą one za chwilę nie być już potrzebne. Mata edukacyjna będzie towarzyszyła twojemu dziecku praktycznie od momentu narodzin aż do wtedy, kiedy malec zacznie być samodzielny. Nawet kiedy niemowlę zaczyna już raczkować i siadać samodzielnie, mata to dalej fantastyczna przestrzeń do zabawy. Miękka Misiowa mata z przenośną chmurką muzyczną może towarzyszyć wam naprawdę długo – a dzięki temu, że została wykonana z odpowiednich materiałów, łatwo ci będzie zadbać o jej higienę i wygląd.

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj na: Fisher-Price
 

Zobacz także

Popularne tematy