Celine Dion
fot. ONS.pl

Celine Dion ma własną linię odzieży dla dzieci. Bez różu i błękitu. Dlaczego?

Kanadyjska gwiazda muzyki swoją kolekcją CELINUNUNU pragnie walczyć ze stereotypami. Dobry pomysł?
Milena Oszczepalińska
Celine Dion
fot. ONS.pl
Znana piosenkarka stworzyła nietypową kolekcję odzieży dla dzieci po to, by, jak sama przyznaje, „zachęcić do dialogu na temat równości i możliwości” wszystkich dzieci, bez względu na ich płeć.

Stop różowym i błękitnym strojom dla noworodków

Kilka dni temu pojawił się spot reklamowy z udziałem Celine Dion. Filmik przypomina te z serii o Jamesie Bondzie. Piosenkarka zakrada się do szpitala na oddział noworodkowy, na którym na łóżeczkach leżą obok siebie niemowlaki w różowych i niebieskich ubrankach. Gwiazda rozpyla nad nimi jakiś „magiczny proszek”, po czym stroje maluchów od razu się zmieniają – niemal wszystkie są biało-czarne, bez żadnych ozdób sugerujących płeć. Na koniec piosenkarka zostaje zatrzymana przez policję. Zobaczcie:

Co myślicie o tym pomyśle kanadyjskiej gwiazdy?

Celine Dion twierdzi, że choć jako rodzice mamy poczucie, że dzieci są nasze, nie są one do końca nasze. Że my żyjemy, tęskniąc za przeszłością, a one marzą o przyszłości. I że to one mają prawo wyboru, w którą stronę będą chciały pójść w przyszłości.

Kolekcja CELINUNUNU zawiera 70 uniwersalnych stylizacji dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat. Wszystkie nadają się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Ubranka trafią do butiku NUNUNU, marki, która od lat zajmuje się projektowaniem tzw. uniseksów. Piosenkarka przyznała na swoim twitterze, że zawsze uwielbiała NUNUNU i to, co sobą reprezentuje.

Walka ze stereotypowym podejściem do płci zawsze była bliska sercu gwiazdy. W jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że sama wychowywała swoje dzieci z dala od stereotypów związanych z płcią (piosenkarka ma trzech synów, 17-letniego René-Charlesa oraz 8-letnich bliźniaków Eddy'ego i Nelsona).
Redakcja poleca: W co ubrać małą dziewczynkę w sezonie jesień - zima 2013/14 (VIDEO)
Jeśli macie w domu małe modnisie, stylowe strojnisie koniecznie zobaczcie nową jesienną kolekcję ubrań Mothercare!

Jaka idea przyświecała piosenkarce podczas tworzenia kolekcji CELINUNUNU?

Celine Dion wyznała, że przekazem tej kolekcji jest to, żeby każdy rodzic wychowywał swoje dziecko dokładnie tak, jak tego chce, a nie jak narzucają mu to różnego rodzaju stereotypy. To rodzic sam wie, co jest dla dziecka najlepsze. A ta kolekcja jest tylko jednym ze sposobów na pozbycie się stereotypów.

Uważacie, że to słuszny pomysł na nieubieranie maluchów na kolory, które są im stereotypowo przypisane? Czy właśnie lubicie stroić wasze dziewczynki w różowe tiule, a chłopców w błękity? Piszcie w komentarzach!

Źródło: www.huffingtonpost.com
  [content:0_26182,0_25812,1_4506,2_1355:PsychologicalTest]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy