GRY
 
 

"Centralne biuro uwodzenia"

Czarujący przestępca niespodziewanie spotyka przepiękną kobietę, która przyczynia się do radykalnych zmian, jakie zachodzą w jego życiu.

Atrakcyjna Marty (Meg Ryan) ma wielu adoratorów, jednak żadnego z nich nie traktuje poważnie, aż do momentu, kiedy zakochuje się w światowej sławy... złodzieju dzieł sztuki, Tommy’m (Antonio Banderas). Jedyny problem tkwi w tym, że Marty jest matką agenta FBI - Henry’ego, który pewnego dnia otrzymuje zlecenie śledzenia znanego przestępcy. Okazuje się, że to nikt inny jak właśnie Tommy... Co może wyniknąć z połączenia romantyzmu Marty i zawadiackiego uroku Tommy’ego, gdy miłości próbuje przeszkodzić FBI?

Meg Ryan powraca do gatunku, który uczynił z niej gwiazdę, czyli komedii romantycznej. Po raz pierwszy występuje w duecie z Antonio Banderasem, niezrównanym w rolach niepokornych amantów. Razem stworzyli na ekranie niezwykłą parę, od której po prostu nie można oderwać oczu! Marty, w postać której wciela się Ryan, była czterdziestoletnią, niezadowoloną ze swojego życia kobietą, która pewnego dnia postanowiła wziąć los w swoje ręce. Przechodzi całkowitą metamorfozę i staje się niezwykle atrakcyjną, seksowną i pewną siebie kobietą, przyprawiającą mężczyzn o szybsze bicie serca. Do jej drzwi nieustannie dobija się tłum adoratorów, którzy z miłości sterczą całą noc pod jej domem, wyśpiewując serenady. Jej syn nie do końca potrafi zaakceptować wyzwoloną mamę, jednak prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy okazuje się, że jedynym wielbicielem, którego Marty traktuje poważnie jest tajemniczy Tommy.

W filmie występują:

Antonio Banderas jako Tommy
Meg Ryan jako Marty
Colin Hanks jako Henry
Selma Blair jako Emily

Antonio Banderas, aktor, którego kobiety uwielbiają, a mężczyźni chcą być tacy jak on, tym razem wciela się w postać Tommy’ego - złodzieja sztuki o międzynarodowej sławie. „Mój bohater przez cały film utrzymuje pewien sekret” – mówi z uśmiechem aktor.

Meg Ryan,
którą widzowie zapamiętali przede wszystkim jako fenomenalną Sally z filmu Roba Reinera „Kiedy Harry poznał Sally”, gra Marty. „Moja bohaterka początkowo jest osobą pełną wewnętrznego strachu i obaw, które znacznie ograniczają jej działania. Sprawiają, że jej życie jest nudne, a ona sama nieszczęśliwa. Jednak w pewnym momencie dokonuje się w niej przemiana, pod wpływem której Marty przestaje chować się w swojej skorupie i zaczyna chwytać okazje, jakie podsyła jej los.”

Colin Hanks
(syn jednego z najbardziej uzdolnionych aktorów hollywoodzkich - Toma Hanksa), którego widzowie pamiętają z „King Konga”, to filmowy syn Marty, Henry. Aktor opowiada: „Kiedy Henry otrzymuje tajne zadanie od FBI i wyjeżdża na jakiś czas za granicę, jego matka nie jest w najlepszej formie i to zarówno psychicznej jak i fizycznej, ma widoczną nadwagę, nie dba o siebie i jest nieszczęśliwa.  Kiedy po dwóch latach Henry wraca do domu, nie może uwierzyć własnym oczom. Jego matka w tym czasie zmieniła się nie do poznania. Marty jest teraz piękną i bardzo ponętną kobietą, która nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn. Henry nie ukrywa zaskoczenia zaistniałą sytuacją i nie do końca potrafi sobie z tym poradzić.”

Selma Blair, dostrzeżona za swój udział w „Hellboy”, a także w „Legalnej blondynce”, tutaj wciela się w rolę Emily: „To bardzo urzekający i zabawny scenariusz, a ja dotąd nie miałam okazji grania miłej i tak oddanej swojemu narzeczonemu dziewczyny. Moja bohaterka jest właściwie obiektywnym obserwatorem tych wszystkich zdarzeń, w pewnym sensie jest postawiona w sytuacji widza w kinie  - przygląda się wydarzeniom i ma nadzieję, że wszystko się dobrze zakończy i wszyscy będą szczęśliwi. Kiedy Emily, która podobnie jak jej narzeczony pracuje dla służb federalnych, dowiaduje się, że FBI zleciło Henry’emu szpiegowanie matki, ponieważ jej partner podejrzewany jest o kradzież dzieł sztuki, dziewczyna musi dokonać jakiegoś wyboru.“

Reżyser i scenarzysta George Gallo podsumowuje: „To taka prawdziwa opowieść o miłości, w starym stylu — bardzo przypominająca mi filmy z Cary Grantem i Evą Saint Marie. Krótko ujmując jest to historia czarującego przestępcy, który niespodziewanie spotyka przepiękną kobietę, która swym urokiem niemal powala go z nóg, przyczyniając się tym samym do radykalnych zmian, jakie zachodzą w jego życiu. W filmie mamy jeszcze jeden niezwykle zabawny wątek, otóż nasz uroczy złodziej musi rywalizować  z nadopiekuńczym synem swojej wybranki, który zamierza zrobić wszystko, by rozdzielić tę parę.


"Centralne biuro uwodzenia", Scenariusz i Reżyseria: George Gallo, Produkcja: USA, Gatunek: komedia romantyczna, Dystrybucja filmu w Polsce: Best Film, Czas trwania: 97 min., Premiera filmu: 12 wrzesień 2008.

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj