GRY
 
 

Centrum Zdrowia Dziecka zostanie zlikwidowane?!

Wciąż trwa strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. Czy dalsza działalność szpitala jest zagrożona?

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Od kilku dni trwa strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki żądają podwyższenia pensji i zwiększenia liczby personelu, bo w obecnej sytuacji nie są w stanie poświęcać małym pacjentom tyle czasu, ile powinny.

Wznowienie negocjacji w sobotę

Dziś miały zostać wznowione negocjacje między strajkującymi pielęgniarkami a dyrekcją szpitala. Jarosław Pinkas, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, zapewnia, że resort zdrowia będzie wspierać pielęgniarki. W rozmowie z radiem RMF FM wyjaśnił, że wsparcie ministerstwa ma polegać na zmianach w systemie wynagradzania pracowników opieki zdrowotnej oraz na zwiększeniu liczby pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.
Redakcja poleca: Sposoby na kaszel niemowlaka [WIDEO]
Mokry czy suchy, kaszel u niemowlęcia to zawsze powód do niepokoju rodziców. Zobacz, jakie są najlepsze metody zwalczania kaszlu u malucha.

Centrum Zdrowia Dziecka zostanie zamknięte?

Magdalena Nasiłowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych przy Centrum Zdrowia Dziecka, poinformowała, że pielęgniarki dostają SMS-y, w których są zastraszane informacjami o zamknięciu Centrum w najbliższy wtorek. Przyznaje, że dyrekcja szpitala ani razu nie skontaktowała się z nią osobiście. Małgorzata Syczewska, dyrektor CZD, zaprzeczyła tym informacjom. Dodała jednak, że możliwe jest zakończenie działalności Instytutu w obecnej formie. Zapewnia, że "drzwi do rozmów są otwarte".

Podwyżki nie są najważniejsze

Nasiłowska odniosła się do słów dyrektor Centrum. "Pieniążki nie mają w tej chwili największego znaczenia. Chodzi o to, żeby ktoś zauważył problem, że w Centrum Zdrowia Dziecka brakuje pielęgniarek. Próbuje się je zastąpić opiekunkami. Chcemy, żeby dyrekcja zobowiązała się w najkrótszym czasie jak to możliwe przyjmie około 70 pielęgniarek" – powiedziała przewodnicząca. Choć dyrektor Instytutu poinformowała, że w Centrum działają sprawnie jedynie 3 z 23 oddziałów, Nasiłowska uspokaja, że wszystkie zaplanowane zabiegi zostały "w większym stopniu" zrealizowane. 

Apel Jurka Owsiaka do rządu

Sytuację w Centrum Zdrowia Dziecka komentuje także Jurek Owsiak. "To, że pielęgniarki strajkują w Centrum Zdrowia Dziecka, to robią bardzo właściwie. Bo trzeba krzyczeć bardzo głośno, że zawód pielęgniarki jest w głębokim poważaniu, zarabiają bardzo mało.  Niech rząd dba o to, by ten szpital pracował, bo to jeden z najlepszych szpitali na świecie. To są pielęgniarki, które mają ogromne umiejętności. Kiedy dowiadujemy się, że obsada jest bardzo mała, że nie kształci się nowych pielęgniarek, a później mówimy o pieniądzach, które nie są godne tej pracy, to są to rzeczy, których nie można odstawiać na bok" – mówi szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czekamy na kolejne informacje i mamy nadzieję, że dojdzie do porozumienia między strajkującymi a dyrekcją Centrum. Pamiętajmy, że najważniejsze jest zdrowie dzieci!

Czytaj także: źródło: tvn24.pl
Doładuj
Przeładuj