Cesarka to też poród
fot. FB Birth Without Fear

Cesarka to nie jest unikanie bólu! Oto dowód!

Cesarskie cięcie to prawdziwy poród. To nie jest wybieranie łatwiejszej drogi. Przestańmy oceniać!
Marta Kabulska
Cesarka to też poród
fot. FB Birth Without Fear
Kobieta po cc apeluje: „Przestańmy insynuować, że kobiety rodzące przez cesarkę nigdy tak naprawdę nie rodziły”.

Na stronie na Fb "Birth Without Fear" ("Poród Bez Strachu"), która zajmuje się tematyką porodów niezależnie od ich rodzaju, pojawił się apel Jodie Shaw kobiety po cesarskim cięciu:

„Czy możemy po prostu przestać!

Nie mogę zmienić poglądów ludzi, ale postanowiła opublikować to zdjęcie, aby pomóc ludziom zrozumieć, że mimo naszych porodowych planów czasem nie mamy wyboru. Ja nie miałam wyboru. 
Miałam na szyjce macicy mięśniaka wielkości melona i nisko położone łożysko, co oznacza, że nie będę miała zwykłej blizny po cesarskim cięciu. Możecie mi wierzyć czy nie, ale urodziłam dziecko.

Więc jeśli następnym razem będziesz oceniać kogoś, że nie zrobił czegoś, co ty uważasz za rodzenie, proszę, pomyśl przez minutę, dlaczego ktoś musiał rodzić w ten sposób. Pomyśl o tym, że prawdopodobnie to nie był wybór kobiety, lecz zadecydowano za nią. Dlaczego miałaby wybrać poważna operację i 6 tygodni dochodzenia do siebie?

Ta blizna uratowała mnie przed utratą ilości krwi zagrażającej życiu i oznacza dla mnie, że moje dziecko przyszło na świat w taki sposób, w jaki powinno – zdrowe i bez szwanku – tak jak ja”.
 

Często dzielimy się pięknymi zdjęciami z porodów naturalnych i pierwszych chwil noworodka z mamą. Powinniśmy pokazywać również zdjęcia takiej jak zdjęcie Jodie. Przedstawia ono historię, która jest tak samo ważna. 

Jak długo dochodziłyście do siebie po cesarce? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 65 głosy

Zobacz także

Popularne tematy