GRY
 
 

Walka matek na facebooku: Cesarka to też poród!

Na jednym z profili społecznościowych na facebooku rozpoczęła się ostra dyskusja matek, które zostały mocno dotknięte tym, że rodziły przez cesarskie cięcie.

mama z noworodkiem
fot. Fotolia
Na facebooku ostro rozgorzała dyskusja po tym, jak grupa religijna o nazwie Disciples of the New Dawn rozpoczęła kontrowersyjną kampanię głoszącą hasła, że cesarka nie jest prawdziwym porodem.

"Pofarciło ci się. Okaż szacunek lepszym kobietom", "Wybrałam naturalny poród, bo chcę, żeby moje dziecko coś wyniosło z życia", "Bóg nie nagradza za niekompletną pracę". To jedne z haseł, które propaguje grupa na portalu społecznościowym. Seria podburzających memów hańbiących matki, które urodziły przez cesarskie cięcie, rozgniewały rodziców i zaiskrzyły nową debatą czy wszystkie porody są równe.
Na profilu grupy wybuchła wojna. Kobiety, które z różnych przyczyn rodziły przez cesarskie cięcie nie kryły swojego oburzenia i zażenowania i żądały usunięcia strony z facebooka.

Mocne słowa uderzają w matki

"Uzmysłów sobie pewne fakty: w rzeczywistości nigdy nie urodziłaś dziecka. Pofarciło Ci się. Okaż szacunek lepszym kobietom, które rzeczywiście zrobiły to, co do nich należało." - te słowa mocno oburzyły mamy, które z różnych powodów rodziły przez cesarskie cięcie.


Członkowie grupy nie szczędzą ostrych porównań cesarskiego cięcia do szczepień i jedzenia modyfikowanego genetycznie: "Wybrałam naturalny poród, bo chcę, żeby moje dziecko coś wyniosło z życia. Podobnie jak genetycznie modyfikowane jedzenie i szczepionki, znieczulenie zewnątrzoponowe i zwykle znieczulenie zawierają niebezpieczne neurotoksyny, które są szkodliwe dla dziecka."

Na profilu pojawiły sie również memy, nawołujące do zasłaniania blizn po cesarskim cięciu: "Jeżeli nie dbasz o siebie w czasie ciąży, miej przynajmniej tyle przyzwoitości i zakryj swoją hańbę."


Zobacz także: Jak pielęgnować bliznę po cesarce
Redakcja poleca: Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko otyłości u dziecka! [WIDEO]
Poród przez cesarkę równie dobry jak poród naturalny? Prof. Mirosław Jarosz przestrzega, że cięcie może powodować nadwagę i otyłość u dziecka!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami