Kobieta asystowała przy narodzinach własnego dziecka
fot. Facebook/Birth Without Fear

Miała cesarkę i sama przyjęła poród. Jak to możliwe?! Zobacz zdjęcia!

Sarah postanowiła, że jej czwarta cesarka będzie inna niż poprzednie i tym razem będzie czymś więcej niż operacją. Te zdjęcia zapierają dech!
Hanna Szczesiak
Kobieta asystowała przy narodzinach własnego dziecka
fot. Facebook/Birth Without Fear
"To była najbardziej niesamowita rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam" – napisała Sarah Toyer, mama, która asystowała przy swoim własnym porodzie. Moment, w którym Sarah wyjmuje dziecko, został uchwycony na zdjęciach. Zobaczcie same – zdecydowałybyście się na taki poród?

Asystowanie przy własnym porodzie

"To był moment, w którym przywitałam na świecie moje czwarte dziecko. Tak, urodziłam syna przez cesarskie cięcie. Kiedy odkryłam, że jestem w ciąży, byłam zdeterminowana, by asystować przy porodzie. Rozmawiałam z każdą położną, z lekarzami, z chirurgiem. Wszyscy powiedzieli, że to zależy od chirurga, który tego dnia będzie miał dyżur.

Kiedy nadszedł ten dzień, czekałam w szpitalu osiem godzin. W końcu stałam obok pani chirurg, myłam i sterylizowałam ręce tak, jak ona. Pół godziny później leżałam na stole operacyjnym i patrzyłam, jak wyłania się główka mojego synka. Wyciągnęłam ręce, chwyciłam go za ramiona i pomogłam mu się wydostać z mojego własnego ciała. To była najbardziej niesamowita rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłam" – napisała o swoim porodzie Sarah.
 

Kobiety rodzące przez cesarskie cięcie coraz częściej decydują się na asystowanie przy porodzie lub tzw. naturalną cesarkę. Dzięki temu cesarka bardziej przypomina im poród naturalny, nie jest wyłącznie operacją.

Słyszałyście o przeprowadzaniu takich cesarek w Polsce? Gdybyście miały taką możliwość, zdecydowałybyście się na taki poród?

Czytaj także: Jak wygląda naturalna cesarka? Zobacz film!

Źródło: FB Birth Without Fear
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy