Infekcja po cesarce i niegojąca się rana
fot. Instagram/themodernmumma

Cesarka to droga na skróty? To zdjęcie udowadnia, że jest odwrotnie!

Cesarka to pójście na łatwiznę? Nigdy w życiu! Znana blogerka pokazuje, jak wygląda infekcja po cesarce i obala mit, że cesarka to unikanie bólu. Zobacz zdjęcie!
Hanna Szczesiak
Infekcja po cesarce i niegojąca się rana
fot. Instagram/themodernmumma
Skąd u niektórych przeświadczenie, że cesarka to "droga na skróty" czy “unikanie bólu"? Nie wiadomo. Mel Watts, autorka bloga The Modern Mumma, w czerwcu po raz czwarty została mamą. 11 lipca opublikowała na Instagramie zdjęcie infekcji po cesarce, które udowadnia, że cesarskie cięcie to nie "pójście na łatwiznę".

Czy tak wygląda pójście na łatwiznę?

"Tak wygląda życie z infekcją po cesarce" – napisała Mel i opublikowała zdjęcie rany po cesarskim cięciu, osuszanej powietrzem z suszarki do włosów. Podczas połogu wdała się infekcja i rana nie goi się tak, jak powinna. "Czasami nie ma znaczenia, jak bardzo dbasz o higienę czy ile razy przez to przechodziłaś, zawsze jest szansa, że zostaniesz tym jednym przypadkiem na tysiąc" – napisała przy zdjęciu Mel. Przyznała, że przyjmuje antybiotyki, a dodatkowo, żeby przyspieszyć gojenie rany, osusza ją ciepłym powietrzem suszarki. Przy zdjęciu pojawił się hashtag "easy way out" ("droga na skróty" czy "pójście na łatwiznę"), który ma być ironicznym komentarzem do obiegowej opinii, że cesarka jest łatwiejsza i mniej bolesna niż poród naturalny.
 
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Infekcja po cesarce

W większości przypadków rana po cesarce goi się samoistnie: stopniowo się zabliźnia, z czerwonej staje się różowa, a w końcowym etapie blednie do koloru skóry. Zdarza się jednak, że rana nie goi się prawidłowo: jest bolesna, puchnie, skóra wokół czerwienieje, a z rany zaczyna sączyć się ropa lub inna wydzielina. W takim wypadku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może przepisać antybiotyki lub inne środki zwalczające infekcję.

Znacie osoby, dla których cesarka jest pójściem na łatwiznę? Może same tak uważacie? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Co zabrać ze sobą do szpitala? Lista do druku

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy