atopowe zapalenie skóry u dziecka
fot. Adobe Stock

Chcesz wiedzieć więcej o AZS? Zapisz się na webinar!

U twojego dziecka zdiagnozowano atopowe zapalenie skóry? Nie wiesz, jak poradzić sobie ze świądem, suchością i zaczerwienieniem skóry? Weź udział w darmowym webinarze online! Serię wykładów „Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry” poprowadzą specjaliści, którzy na co dzień pracują z chorymi na AZS. Poznaj szczegóły najbliższego spotkania.
atopowe zapalenie skóry u dziecka
fot. Adobe Stock
Webinar odbędzie się na platformie Zoom już 28 kwietnia 2021 r. o godzinie 17.00. Wydarzenie jest bezpłatne, a zaproszenie na nie można otrzymać po wcześniejszej rejestracji (link do rejestracji na końcu strony). W spotkaniu może wziąć udział każdy, jednak organizatorzy szczególnie kierują je do pacjentów oraz rodziców dzieci chorujących na AZS. 

Zapisz datę webinaru w kalendarzu! Musisz tam być

Na atopowe zapalenie skóry choruje średnio 10-15% dzieci. U ponad połowy z nich diagnoza ustalona zostaje przed ukończeniem 1. roku życia. Aby prawidłowo leczyć AZS pacjenci, w przypadku gdy chorują dzieci, również rodzice, muszą wiedzieć, jak sobie radzić z objawami choroby, a także co robić, by jak najdłużej utrzymać okres ich remisji. Dlatego też leczenie rozpoczyna się od edukacji.
Szukasz rzetelnej i nowoczesnej wiedzy na temat atopii? Zarejestruj się na webinar na stronie: www.atopowaskora.pl.


Wykłady w ramach cyklu „Oswajamy Atopowe Zapalenie Skóry” prowadzić będą specjaliści w zakresie dermatologii, alergologii, pediatrii, gastroenterologii, psychologii i jednocześnie praktycy, którzy na co dzień pracują z chorymi na atopowe zapalenie skóry. Przedstawione zostaną zagadnienia związane z przyczynami, diagnostyką i leczeniem AZS.
Program spotkania, kóre odbędzie się 28 kwietnia br. o godzinie 17.00:
  • 17:00 - 17:20 – Atopowe Zapalenie Skóry – przyczyny, diagnostyka, leczenie – dr hab n. med. Magdalena Trzeciak, profesor uczelni
  • 17:20 - 17:40 – Alergia na białka mleka krowiego u pacjentów z AZS – dr hab. n. med. Katarzyna Plata-Nazar
  • 17:40 - 18:00 – Psychologiczne aspekty w AZS – dr n. med. Sylwia Barsow
  • 18:00 - 18:20 – Metody i modele terapii i wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem Atopii – Joanna Małaczyńska-Rentfleisz, Dyrektor Ośrodka Terapii, Edukacji i Aktywizacji
  • 18:20 - 18:40 – Najczęstsze mity na temat AZS – Studenckie Koło Naukowe: Karolina Cekała, Karol Kołkowski, Monika Łobaza
  • 18:40 - 19:00 – Emolienty Plus w AZS – dr hab n. med. Magdalena Trzeciak, profesor uczelni
  • 19:00 - 19:20 – Q&A pytania i odpowiedzi

Zarejestruj się na webinar na stronie: www.atopowaskora.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką Eau Thermale Avène
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy