matka wypadek dziecko karmi
fot. źródło: dailymail.co.uk

Heroiczna postawa matki po wypadku samochodowym!

Choć lekarze zalecali jej wzięcie leków przeciwbólowych, kobieta walczyła z bólem tylko po to, by nakarmić 2-miesięczną córeczkę!
matka wypadek dziecko karmi
fot. źródło: dailymail.co.uk
Znacie powiedzenie: "Oddałabym życie za swoje dziecko"? Wiemy, że to nie są tylko puste słowa, bo wiele z nas w razie potrzeby zrobiłoby to bez chwili zastanowienia. Trudno racjonalnie wytłumaczyć, jak to się dzieje, że dziecko od momentu poczęcia, staje się numerem 1. w naszym życiu. Jesteśmy w stanie zrobić dla niego wszystko! Taka jest siła miłości!

Pomóżcie mojemu dziecku!

Danni Bett wraz z 2-miesięczną córeczką wybrała się w podróż samochodem. Niestety w pewnym momencie kobieta straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w barierkę. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe, kobieta krzyczała, by lekarze zajęli się jej maleńką córeczką. Po wydobyciu z samochodu matki i córki okazało się, że dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń, za to matka ma poważne problemy z  kręgosłupem, wymagające dalszej diagnostyki i nałożenia kołnierza ortopedycznego.

Przeczytaj także: Życie moje czy dziecka?

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Heroiczna postawa matki

Choć lekarze proponowali kobiecie wzięcie silnych środków przeciwbólowych, ze względu na poważny uszczerbek na zdrowiu, ta postanowiła świadomie z nich zrezygnować, by nakarmić dziecko. 2-miesięczna Indi była bardzo niespokojna po wypadku i trudno było ją uspokoić. Dopiero  gdy maleństwo trafiło w ramiona mamy i zaczęło ssać pierś, uspokoiło się. 

Kobieta w okresie laktacji nie może brać wszystkich dostępnych leków, ale wiele spośród nich nie jest  w żaden sposób niebezpieczna ani dla matki, ani dla dziecka. Nie wiadomo  jak silne leki lekarze przepisali kobiecie po wypadku, było one prawdopodobnie na tyle niekorzystne dla Indi, że matka zrezygnowała z ich zażycia.
Sprawdź, jakie leki może przyjmować karmiąca piersią kobieta!

Gdyby Danni wzięła leki, dziecko musiałoby być karmione butelką. Dla dzidziusia, który nie miał jeszcze styczności z innym pokarmem, a który przeżył przed chwilą ogromny stres, mogłoby być to dodatkową traumą. Dlatego właśnie kobieta postanowiła zacisnąć z bólu zęby i odbudować w dziecku poczucie stabilności i bezpieczeństwa. 

Młoda matka zrobiła tak duże wrażenie na personelu szpitala, że pielęgniarki postanowiły uwiecznić na fotografii moment karmienia i pokazać całemu światu. Przekaz jest prosty: Dobro dziecka jest najważniejsze, a siła miłości nieograniczona!
 
Zobacz także: Jakie leki można brać w ciąży? - film.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 13 głosy

Zobacz także

Popularne tematy