GRY
 
 

Środek dnia, trzęsący się z zimna chłopiec i… ludzka obojętność! – zobacz szokujący film

Co zrobisz, jeśli spotkasz na ławce chłopca bez kurtki? Oddasz mu swoją kurtkę, czy może tylko zapytasz: "Nie jest ci za gorąco?” i pójdziesz dalej? Ten film pokazuje, jacy jesteśmy.

Obejrzyj film i pomyśl – tak właśnie zachowaliby się inni, gdyby to twoje dziecko się zgubiło i siedziało samo, bez kurtki, na ławce w zimowy dzień:Na szczęście ten film to tylko eksperyment – kilkuletni Hubert był cały czas pod okiem opiekunów. Jednak reakcje przechodniów, filmowane ukrytą kamerą, nie były reżyserowane! Wiele ludzi przechodziło obojętnie, inni zatrzymywalisię tylko, żeby dać "dobrą radę" (w stylu: „Posiedź w kościele, bo tam cieplej”), jeszcze inni reagowali ironią!

Reżyser filmu, w rozmowie z autorem bloga "Tata w pracy" zapewnił, że w filmie nie było żadnej reżyserii. Co więcej, potwierdził, że spodziewał się takich zarzutów i dlatego zachował wszystkie oryginalne pliki, na których jest nagrane późniejsze tłumaczenie przechodniom, że brali udział w eksperymencie społecznym. 

Filmik był kręcony w dwóch miejscach na warszawskim Ursynowie: na ławce pod multipleksem i drugiej – niedaleko kościoła.

Pierwowzorem polskiego filmiku jest norweski filmik, jednak w Norwegii – jak przyznaje polski twórca – eksperyment wyszedł bardziej optymistycznie, bo o wiele więcej przechodniów okazywało troskę wobec marznącego dziecka. 

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj