chłopiec przeżyła katastrofę kolejki
fot. Facebook

Niesamowite poświęcenie ojca. Tylko 5-latek przeżył katastrofę kolejki

5-letni chłopiec jako jedyny przeżył wypadek kolejki górskiej we Włoszech. Zginęła cala jego rodzina, w tym ojciec, który w ostatniej chwili zdołał ochronić dziecko przed uderzeniem.
Magdalena Drab
chłopiec przeżyła katastrofę kolejki
fot. Facebook
Tragiczny wypadek kolejki górskiej w pobliżu jeziora Maggiore we Włoszech pochłonął 14 ofiar. Wśród nich była cała rodzina: rodzice z dwuletnią córką i dziadkami. Przeżył jedynie 5-latek.

Katastrofa kolejki: chłopiec uratowany przez tatę

Do fatalnej katastrofy doszło w niedzielę: lina kolejki zerwała się podczas jazdy niedaleko szczytu góry. Wagonik z ogromną siłą uderzył w słup, a potem o ziemię. W środku było 15 osób, ocalał tylko 5-letni chłopiec, Eitan, pochodzący z Izraela. Dziecko podróżowało razem z mamą, tatą, dwuletnią siostrą i dziadkami. Jak poinformowały służby medyczne, tuż przed śmiercią ojciec chłopca instynktownie otulił go, zasłaniając dziecko własnym ciałem. To mogło uratować mu życie. 

5-latek przebywa obecnie w szpitalu w Turynie, gdzie walczy o życie. Ma liczne złamania oraz urazy głowy. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, ale póki był przytomny, wciąż pytał o mamę.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Według firmy obsługującej kolejkę przeglądy techniczne były wykonywane regularnie, a wymiana lin miała nastąpić dopiero w 2029 roku.

Źródło: BBC

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy