GRY
 
 

Cud narodzin: chłopiec urodził się w worku owodniowym

O tych narodzinach wszyscy mówią: medyczny cud. Zobacz niezwykłą historię narodzin Silasa.

Noworodek urodzony w worku owodniowym
fot. CNN
Takie narodziny zdarzają się niezwykle rzadko. W jednym ze szpitali w pobliżu Beverly Hills przyszedł na świat chłopczyk urodzony w nienaruszonym worku owodniowym. Noworodek urodził się przedwcześnie, w 26. tygodniu ciąży w wyniku cesarskiego cięcia. Teraz Silas ma 10 tygodni i z dnia na dzień jest coraz silniejszy.

Silas urodził się w worku owodniowym, z łożyskiem i pępowiną w środku. Do czasu, kiedy noworodek przebywał w worku, chłopczyk dostawał tlen przez łożysko, później lekarze musieli przeprowadzić szybką akcję wyjęcia chłopca.
Dr William Binder, neonatolog z kliniki Cedars, który pomagał przy narodzinach Silasa, wspomina:
- Wydawało nam się jakby to wszystko działo się zwolnionym tempie, ale w rzeczywistości trwało to z 10 sekund, w trakcie których musieliśmy szybko wyjąć chłopca z worka i pomóc mu zacząć oddychać. - wspomina lekarz.
 - To był moment w którym naprawdę, nawet jeżeli brzmi to banalnie, zaczęliśmy oddychać. Odczuliśmy to jako prawdziwy moment grozy - dodaje Dr Binder.

Chelsea Philips, mama chłopca nie zdawała sobie sprawy, jak wielkie emocje wywołał jej synek, do czasu, kiedy jej mama pokazała zdjęcia w komórce. - To było jak kadr z filmu, gdzie możesz dostrzec głowę i włosy przez ten worek. - mówi mama chłopca. - Synek był nawet w pozycji embrionalnej i można było zauważyć jego ramionka i nóżki. Kiedy usłyszałam, że to rzadki przypadek, pomyślałam: "O Boże, jesteś wyjątkowy".

Lekarze mówią, że chłopiec czuje się dobrze i będzie mógł za niecały miesiąc wrócić do domu.

Zobacz film:

Źródło: CNN, Youtube

Polecamy: Gigantyczny noworodek urodził się siłami natury
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (5 ocen)

4.6
Doładuj
Przeładuj