Dziecko w oknie życia
fot. AdobeStock

Chłopiec znaleziony w oknie życia w Sosnowcu. To już czwarty maluch zostawiony w tym miejscu

W oknie życia w Sosnowcu znaleziono w niedzielę kilkutygodniowego chłopca. Maluch był zadbany i zdrowy. Trafił do szpitala na szczegółowe badania.
Sylwia Arlak
Dziecko w oknie życia
fot. AdobeStock
Niedawno pisałyśmy, że w koszalińskim oknie życia zostawiono dwumiesięczną dziewczynkę. Niemowlę wróciło jednak do rodziców. Teraz alarm rozległ się w sosnowieckim oknie życia.

Chłopcem zajmie się ośrodek adopcyjny

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kilku minut po godzinie 16. Siostry karmelitanki znalazły w oknie życia kilkutygodniowego chłopca. Natychmiast wezwały pogotowie. „Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania” – powiedział w rozmowie z PAP Mikołaj Wójtowicz z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Sosnowieckie okno życia powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas i działa już od 12 lat. Znaleziono w nim czwórkę dzieci. Pierwsze zostawiono tam 19 marca 2018 roku. Był to zdrowy noworodek. Chłopiec nie miał nawet jeszcze odciętej pępowiny, natychmiast zajęli się nim lekarze. Później do okna trafiło jeszcze dwóch chłopców i dziewczynka.

Jak czytamy na stronie internetowej Caritasu Diecezji Sosnowieckiej, podobne miejsca mogą być szansą dla dzieci, których matka znalazła się w trudnej sytuacji. „Chcemy uratować to dziecko. Nie zostawiaj go bez opieki, nie zabijaj, nie porzucaj byle gdzie! To jest człowiek! ” – apelują członkowie organizacji.  

Zgodnie z procedurami powiadomiony został ośrodek adopcyjny, który dalej pilotuje proces prawny adopcji dziecka.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy