GRY
 
 

Chodź na słówko - przedstawienie dla dzieci

11,12,13.02.2013r., Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na prapremierowe przedstawienie

centrum sztuki dziecka
spektakle:     
11.02.2013 – godz. 10.00 pokaz przedpremierowy
11.02.2013 – godz. 17.00 PREMIERA otwarta dla publiczności
12.02.2013 – godz. 10.00 i 12.00
13.02.2013 – godz. 10.00 i 12.00

Na teatralną przygodę do świata słów zaprasza Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, które zrealizowało przedstawienie Chodź na słówko, w ramach projektu Scena Autora. Sztukę napisaną przez Malinę Prześlugę, znaną z niekonwencjonalnego podejścia do języka,  wielokrotną laureatkę Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, wyreżyserował Jerzy Moszkowicz. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 8 lat, których twórcy zapraszają na otwartą premierę 11 lutego do Pawilonu Nowa Gazownia. Kolejne spektakle w dniach 12 i 13 lutego przewidziane są po zgłoszeniu się grup szkolnych.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Malina Prześluga jest autorką, która ujmuje specyficzną wyobraźnią i twórczym traktowaniem języka. W perspektywie 19. Biennale Sztuki dla Dziecka, którego tematem jest „Słowo na terytorium sztuki dla dziecka”, została zaproszona do napisania dramatu dla organizatorów wydarzenia, Centrum Sztuki Dziecka. Tak powstał tekst „Chodź na słówko”. Prace nad przedstawieniem trwały od jesieni 2012 roku. W lutym 2013 odbędą się na pierwsze otwarte spektakle, które ponownie wrócą na scenę w pierwszym tygodniu czerwca, podczas 19. Biennale.

Scena Autora jest projektem prowadzonym przez Centrum Sztuki Dziecka od 20 lat. Zainicjowana została w celu upowszechniania nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Wielopłaszczyznowe działania instytucji w zakresie promowania współczesnych sztuk dla młodych widzów, znajdują swoje odzwierciedlenie w repertuarach teatrów w całej Polsce.

SCENA AUTORA Centrum Sztuki Dziecka
Malina Prześluga
Chodź na słówko
reżyseria: Jerzy Moszkowicz

scenografia: Jacek Zagajewski
muzyka: Mariusz Matuszewski
W nagraniu muzyki udział wzięli: Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne), Jerzy Moszkowicz (drumla), Wiesław Prządka (akordeon), Dariusz Rybacki (fagot), Maciej Słomian (trąbka).

Konsultacja choreograficzna: Juliusz Stańda

Producent: Wojciech Nowak

Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel

występują:
Anna Mierzwa/Oksana Pryjmak
Radosław Elis
Michał Kocurek

Cena biletu: 10 zł, dostępne w kasie CK Zamek od 28 stycznia 2013, godz. 8.30-21.00
Rezerwacje: Anna Białek, tel. 604 190 088, rezerwacje@csdpoznan.pl

Pawilon Nowa Gazownia
ul. Ewangelicka 1
Poznań
www.csdpoznan.pl
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj