Spacer po zamarzniętym zbiorniku wodnym jest niebezpieczny
fot. Fotolia

Dziecko spaceruje po lodzie na rzece – skrajna głupota!

43-letni mieszkaniec Krasnegostawu zabrał syna na spacer po zamarzniętym zbiorniku wodnym. Wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii
Hanna Szczesiak
Spacer po zamarzniętym zbiorniku wodnym jest niebezpieczny
fot. Fotolia
8-letni chłopiec spacerował po zamarzniętej rzece w towarzystwie ojca. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Chodzenie po lodzie jest niebezpieczne!

W Krasnymstawie (woj. lubelskie) funkcjonariusze policji patrolujący miasto zauważyli mężczyznę spacerującego po zamarzniętym starorzeczu. Z 43-latkiem był jego 8-letni syn. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Chłopca przekazano pod opiekę matce, jego ojca zatrzymano. Dlaczego rodzic wykazuje się taką nieodpowiedzialnością i naraża dziecko na niebezpieczeństwo?

Zobacz także: Czy dziecko z gorączką może wyjść z domu?

Czasem wystarczą sekundy, żeby doszło do tragedii. 8-letniemu chłopcu i jego ojcu nic się nie stało, jednak gdyby policjanci nie zauważyli ich spacerujących po zamarzniętej rzece, mogłoby dojść tragedii. Tafla lodu na jeziorze czy rzece może wydawać nam się gruba i wytrzymała, jednak nigdy nie możemy mieć pewności, czy nie zacznie pękać pod naszym ciężarem. Wystarczy chwila, żeby lód się załamał.

Każdego roku słyszymy apele policjantów i strażaków, informujących, jak niebezpieczne może być chodzenie po zamarzniętej wodzie. Przy wielu zbiornikach znajdują się tabliczki zakazujące chodzenia po tafli. Mimo tych zakazów i ostrzeżeń, rodzice (niekoniecznie pod wpływem alkoholu!) pozwalają dzieciom na zabawę na zamarzniętej tafli. Wydaje im się, że lód jest gruby, a sami są na tyle odpowiedzialni, że przy nich ich dzieciom nie stanie się nic złego... Zanim zabierzecie malucha na zimowy spacer i wejdziecie z nim na zamarzniętą taflę jeziora czy rzeki, zastanówcie się, czy warto tak ryzykować?

Czytaj także: Źródło: lublin.eska.pl
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy