Rzecznik MZ apeluje, by nie wpuszczać do sklepów klientów bez maseczek
fot. AdobeStock

Ministerstwo Zdrowia apeluje: nie wpuszczajcie do sklepów ludzi bez maseczek!

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz apeluje o niewpuszczanie do sklepów osób bez maseczek. Takie zachowanie klientów „to jest egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby” – informuje.
Milena Oszczepalińska
Rzecznik MZ apeluje, by nie wpuszczać do sklepów klientów bez maseczek
fot. AdobeStock
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji zwrócił się z apelem do sprzedawców, aby nie wpuszczali do swoich sklepów klientów, którzy nie mają zasłoniętych ust i nosa. Przypomniał, że w tych miejscach nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a ich brak jest przejawem egoizmu. „To, co widziałem w weekend, chociażby w sklepach, woła o pomstę do nieba. Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek” – wygłosił rzecznik.

Maseczki w wielu miejscach nadal są wymagane

Częściowe zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, które zostało niedawno wprowadzone, nie jest przyzwoleniem na całkowite zaprzestanie noszenia maseczek. Są one ważnym elementem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który wciąż w naszym kraju jest obecny i stanowi realne zagrożenie. „Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby” – powiedział rzecznik MZ. Takie osoby nie powinny być zatem wpuszczane do sklepów czy marketów, o co apelował do sprzedawców rzecznik podczas swojego wystąpienia.

Wojciech Andrusiewicz przypomniał również, że obowiązek zakrywania nosa i ust wciąż jest aktualny wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniego dystansu społecznego, nawet jeśli nie jest to pomieszczenie zamknięte. „Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, na przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób, nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – obowiązuje nas maseczka. W każdym zamkniętym pomieszczeniu obowiązuje nas maseczka” – podkreślił rzecznik MZ.

Polacy nie powinni jeszcze zapominać o maseczkach, tym bardziej że minister zdrowia zapowiedział niedawno, że będą one obowiązkowe w takiej samej formule, jak poprzednio, być może już od jesieni, gdy spodziewana jest druga fala epidemii koronawirusa.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy warto kupić maseczkę antysmogową? [WIDEO]
Czy kiedy jest smog, to lepiej nie wychodzić z domu, czy może kupić maseczkę przeciwsmogową? Zapytaliśmy dra Piotra Dąbrowieckiego, alergologa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy