dziecko i świąteczna kolorowanka
fot. Adobe Stock

Choinka - kolorowanka do druku [6 WZORÓW DO KOLOROWANIA]

Choinka do kolorowania umili dziecku oczekiwanie na ubieranie świątecznego drzewka i przyjście Świętego Mikołaja. Wystarczy tylko wydrukować obrazki.
Magdalena Drab
dziecko i świąteczna kolorowanka
fot. Adobe Stock
Choinka w postaci kolorowanki pomoże wprowadzić w domu świąteczną atmosferę! Do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, ale możesz już teraz razem z dzieckiem zaplanować, jak przystroicie świąteczne drzewko. Maluch może najpierw przedstawić swoje propozycje na papierze. Taka kolorowanka z choinką to też dobry pomysł, by zająć czymś dziecko, kiedy rodzice zajęci są świątecznymi przygotowaniami.
 

Spis treści:

  1. Choinka - kolorowanka z prezentami
  2. Choinka i dzieci - kolorowanka
  3. Malowanka: choinka z lasu
  4. Kolorowanka: choinkowa fantazja
  5. Choinka jak ze snów
  6. Choinka z bałwankiem - kolorowanka
  7. Jak pokolorować choinkę?
Pomysł: z tyłu kolorowanki z choinką możecie napisać list do Świętego Mikołaja. Chyba że skorzystacie z naszych listów do Świętego Mikołaja gotowych do wydruku. 

Choinka - kolorowanka z prezentami 

Tradycyjna kolorowanka z łatwą do pomalowania choinką. Obrazek ma niezbyt dużo szczegółów, więc będzie dobry nawet dla całkiem małych dzieci. Kliknij i wydrukuj​!
 
choinka kolorowanka: tradycyjna choinka

Choinka i dzieci - kolorowanka  

Wesoły obrazek z dziećmi i pieskiem, które, jak wszystkie maluchy, już nie mogą doczekać się świąt. Kliknij i wydrukuj​!
choinka kolorowanka: dzieci przy choince
 

Malowanka: choinka z lasu 

Tylko trzy bombki i łańcuch, ta choinka wygląda, jakby dopiero przyniesiono ją z lasu. Obrazek z małą ilością szczegółów idealny dla najmłodszych dzieci. Kliknij i wydrukuj​!
choinka kolorowanka z bombkami
 

Kolorowanka: choinkowa fantazja

Obrazek ma sporo szczegółów i jest dość skomplikowany. Starsze dziecko może pobawić się w wyszukiwanie szczegółów na obrazku. Kliknij i wydrukuj​!

choinka kolorowanka : nietypowa choinka
 

Choinka jak ze snów

To piękna kolorowanka, ale raczej dla starszych dzieci, młodsze mogłyby mieć sporo problemów z jej pokolorowaniem. Kliknij i wydrukuj​!
choinka kolorowanka: fantazyjna choinka
 

Choinka z bałwankiem

Zupełnie jak żywa. I równie niecierpliwie jak dzieci czeka na Świętego Mikołaja. Wesoły obrazek dla każdego malucha. Kliknij i wydrukuj​!
choinka kolorowanka: choinka i bałwanek
 

Jak pokolorować choinkę?

Oprócz kredek, mazaków, farb, możecie również użyć bibuły, plasteliny lub brokatu. Obrazki będą wtedy wyglądać znacznie bardziej oryginalnie! Jeśli macie w domu watę – ją także możecie wykorzystać, np. jako śnieg pod choinką. Z kolei malutkie guziki lub cekiny świetnie sprawdzą się jako jako choinkowe bombki, gdy przykleicie je na kolorowance.
 

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy