GRY
 
 

3-latek podpalił mieszkanie. Jak do tego doszło?

Czasem wystarczą sekundy, by doszło do tragedii. Jak to możliwe, że 3-letni chłopiec podpalił mieszkanie? Gdzie byli wtedy jego rodzice?

3-latek wzniecił pożar w mieszkaniu
fot. Fotolia
W piątek 27 stycznia w Chrobrowie (woj. lubuskie) doszło do pożaru. Z ustaleń strażaków wynika, że za podpalenie mieszkania odpowiedzialny jest... 3-letni chłopiec.

Gdy straż pożarna przyjechała na miejsce, ogień zdążył się już rozprzestrzenić. Na szczęście szybko udało się go ugasić. W mieszkaniu strażacy znaleźli 3-letniego chłopca i jego tatę. Chłopcu nic się nie stało, mężczyzna w czasie próby ugaszenia pożaru poparzył twarz i ręce. Po wstępnych oględzinach okazało się, że za pożar odpowiada 3-letni maluch. Chłopiec bawił się zapałkami i podpalił ubrania wiszące na suszarce.

3-latkowi i jego tacie nic się nie stało, jednak gdyby mężczyzna nie zauważył płomieni, mogłoby dojść do tragedii. Chociaż to prawie niemożliwe, staraj się nie spuszczać wzroku z dziecka i upewnij się, że zasięgu jego rączek nie ma przedmiotów stwarzających zagrożenie! Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania. Na szafkach i szufladach załóż blokady uniemożliwiające ich otwarcie. Jeśli jesteś rodzicem wyjątkowo ciekawskiego malucha, zamontuj blokady także na pokrętłach kuchenki.

UWAGA! Podczas oparzenia ogniem nie przykładaj do oparzonego miejsca lodu. Schłodź oparzone miejsce, polewając je chłodną wodą. Jak najszybciej wezwij pogotowie.

Czytaj także: Co robić, gdy dziecko się oparzy?

Źródło: gazetalubuska.pl
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami