kobieta test ciążowy
fot. Fotolia

Chwila w której dowiadujesz się, że będziesz mamą. Pamiętasz?

12 mam postanowiło podzielić się wspomnieniami, w jakich okolicznościach zorientowały się, że spodziewają się dziecka.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
kobieta test ciążowy
fot. Fotolia
Dwie kreski na teście ciążowym, to dla jednych powód do dumy, dla innych przerażenie. Niektóre mamy twierdzą, że zanim zrobiły test, już przeczuwały, że ich życie zmieni się diametralnie za 9 m-cy. 

Przedstawiamy wspomnienia 12. kobiet, które opowiedziały swoją historię. 

1.    Robiłam hot-dogi, kiedy nagle zaczęłam panicznie płakać. Wiedziałam, że to nie jest normalne.

2.    Mój pies od kilku dni dziwnie na mnie spoglądał. W końcu podszedł do mnie, wskoczył na kanapę i zaczął obwąchiwać i lizać mój brzuch. Potem okazało się dlaczego ;-)

3.    Moje piersi zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie. Gdy koszulki zaczęły być za małe, wiedziałam już co się święci.

4.    Miałam sen, że idę do sklepu spożywczego i wszyscy się na mnie patrzą. Kiedy spojrzałam w dół, zobaczyłam ogromny brzuch. Sen się sprawdził, byłam  w ciąży!

Zobacz film: Anna Lewandowska podpowiada jak ćwiczyć w ciąży!

5.    Zawsze biegałam kilka kilometrów dziennie. Od kilku dni zaczęłam odczuwać silne zmęczenie i o 20. 00 byłam już w łóżku po całym dniu pracy. To mnie zastanowiło.

6.    Mój mąż kupił sobie piękny garnitur, a ja zaczęłam strasznie płakać. Spojrzał na mnie i powiedział: Kochanie, chyba  jesteś w ciąży!

7.    To było absolutne zaskoczenie i przypadek. Sprzątając szafki znalazłam test ciążowy, postanowiłam dla żartów go użyć. Gdy okazało się, że jestem w ciąży, uwierzyłam, że nie ma przypadków.

8.    Wszyscy mówili, że jestem w ciąży, ale ja wiedziałam, że to nie może być prawda. Miałam już w domu 4. Dzieci i nie planowałam więcej. Chciałam wszystkim udowodnić, że jest inaczej, a okazało się na teście pojawiły się dwie kreski...

9.    Kiedy mój szef zapytał, czy chcę kawę, powiedziałam że oczywiście. Gdy poczułam jej zapach, nie zdążyłam dobiec do łazienki i zwymiotowałam na korytarzu. Wszyscy od razu się dowiedzieli.

10.    Był koniec listopada, a mi było cały czas gorąco. Chodziłam w letnich ciuchach myśląc, że to na pewno początek menopauzy. Jakież było moje zdziwienie, gdy lekarz powiedział,  że jestem w ciąży.

11.    To był ten dzień, kiedy próbowałam zamknąć dom kluczykami od samochodu ;-)

12.    Nagle zaczęłam mieć wilczy głód. Gdy zjadłam całe burito w mniej niż 10 minut, wiedziałam że coś jest na rzeczy.

Każda kobieta zna swoje ciało na tyle, by wiedzieć, kiedy zaczyna funkcjonować inaczej niż zwykle. Jest więc możliwe, że dowiaduje się o tym, że zostanie mamą, zanim wykona test ciążowy.

A jak Ty dowiedziałaś się,  że jesteś w ciąży?

Przeczytaj także: Pierwsze objawy ciąży - już kilka dni po zapłodnieniu!
Redakcja poleca: Czy jestem w ciąży? 5 najwcześniejszych objawów ciąży - film
Jakie są najczęstsze pierwsze objawy ciąży? Sprawdźmy!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy