GRY
 
 

Niektórzy rodzice mają duże zaufanie do ludzi...

Dlaczego to zdjęcie wywołało taką dyskusję?

fot. Instagram @jessrowe
Ci rodzice postanowili zostawić swoje dziecko przed kawiarnią i weszli do środka. A co Ty byś zrobiła, gdyby dziecko słodko zasnęło w wózku, a Ty dotarłabyś właśnie do swojej ulubionej kawiarni, w której czeka na Ciebie przyjaciółka?

 Zdjęcie dziecka w wózku pozostawionym przed kawiarnią obiegło cały świat. Niezwykle ciekawe były spostrzeżenia internautów, które były uzależnione od...  miejsca zamieszkania. Okazało się bowiem, że to co jest niedopuszczalne w pewnych krajach, w innych staje się zupełnie normalne. 

Mieszkanki Polski wyraźnie wskazywały, że nie zostawiłyby dziecka w wózku przed restauracją, ze strachu, że ktoś dziecko zabierze, ale i dlatego, że nie będę widziały co się z maleństwem dzieje. Nie byłyby w stanie pomóc dziecku gdyby płakało, czy potrzebowało czegoś. 

Zdjęcie zostało wykonane jednak w Islandii, gdzie jak się okazuje, rodzice mają sporo zaufania do swoich rodaków i zostawianie dziecka przed wejściem do kawiarni, nie jest zjawiskiem nowym i rzadkim. Twierdzą, że ich kraj jest bardzo mały, a zjawisko porywania dzieci praktycznie nie istnieje. Nie czują więc strachu przed pozostawieniem maleńkiego dziecka przed kawiarnią, czy restauracją.

Inni rodzice uważają, że nieważne jak bezpiecznie byłoby w ich mieście, nie zdecydowaliby się pozostawić dziecka nawet na chwilę samego. Biorąc pod uwagę jaki jest współcześnie przepływ ludzi na całym świecie, nie można powiedzieć, że człowiek czuje się pewnie we własnym środowisku.

A Ty co myślisz na ten temat? Zostawiłabyś własne dziecko przed kawiarnią?
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj