My, kobiety mamy z tym problem, ale mężczyźni to lubią - przekonuje seksuolog [WIDEO]

W oczach swoich partnerów nie jesteśmy mniej atrakcyjne z większym brzuszkiem czy szerszymi biodrami – przekonuje seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog radzi jak cieszyć się ciałem po ciąży w sypialni.

Zobacz inne z serii: Porady seksuologa (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Nasz seks powszedni", w którym seksuolog wyjaśnia najczęstsze problemy, z jakim borykają się kobiety po urodzeniu dziecka, poruszyłyśmy problem braku akceptacji u kobiet swojego ciała po ciąży. Problem ten bardzo często jest przenoszony do sypialni.

Mężczyźni lubią krągłości 

Ciało w ciąży zmienia się - nabieramy kształtów, zaokrąglamy się, biodra poszerzają się, rośnie brzuch, a piersi powiększają się. "Ale czy ten odmienny stan musi być odbierany jako coś, co nam odejmuje urody?" - zastanawia się seksuolog. 

Zdaniem dr Jędrzejewskiej, powinnyśmy ciszyć się naszymi krągłościami. "My, kobiety mamy z tym problem, ale mężczyźni krągłości lubią" - podkreśla. I - jak dodaje - w oczach swoich partnerów nie jesteśmy mniej atrakcyjne z większym brzuszkiem czy szerszymi biodrami. "Będąc mamami ich dzieci, tylko dodatkowo zyskujemy na atrakcyjności" - stwierdziła seksuolog. 

Nie chowajmy swojego ciała

Nie wstydźmy się  - radzi seksuolog. "Powiększone piersi mogą stać się atrakcyjną odmianą zarówno dla kobiety, jak i jej partnera"- mówi dr Jędrzejewska. Podobnie rzecz ma się z powiększonym brzuszkiem. "Cieszmy się nim, tańczmy, głaszczmy go, napawajmy się tą seksualnością i nie ukrywajmy jej pod kołdrą czy w ciemnościach" - radzi.  

Dr Sylwia Jędrzejewska jest seksuologiem klinicznym, prowadzi praktykę w Klinice Gameta w Warszawie.

Czy zmiany w ciele po porodzie były dla was przeszkodą w powrocie do seksu po urodzeniu dziecka? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy