Tak macierzyństwo zmieni twoje ciało - przerażające czy piękne - film

Skóra porozdzielana masą białych rozstępów, obolałe, cieknące mlekiem brodawki – czy mogę znowu poczuć się piękną?
Pomarszczone brzuchy, zwisająca skóra, setki rozstępów, blizna już zawsze przedzielająca brzuch na dwie części ...
"Piękne ciało" to niezwykły projekt fotograficzny Jade Beall. Pokazuje ona, jak zmienia nas macierzyństwo.

Tak wyglądają matki 

Nie znajdziesz tu smukłych modelek, które po 2 miesiącach od porodu wkraczają na wybiegi. Tu nie ma photoshopa, lecz prawdziwe ciała, prawdziwe historie kobiet – matek.

Inspiracją do powstania "Pięknego ciała" była własne historia autorki. Przytyła ona w ciąży ponad 22 kg. Mimo że poród był dla niej wspaniałym przeżyciem, zaczęła popadać w depresję. Czuła się brzydka. Wiedziała, że zamiast przejmować się wyglądem, powinna być wdzięczną i szczęśliwą mamą, ale tak nie było.

95% matek nie wygląda tak, jak pokazują to media

Zamieściła własne zdjęcie na swojej stronie internetowej i nagle tysiące kobiet napisało, że chciałoby być sfotografowanym przez Jade. Każda z nich chciała podzielić się swoją historią - historię macierzyństwa. Tak powstał projekt " Piękne ciało".

Pokazuje on walkę kobiet z wagą, obwisłymi piersiami, rozstępami, zbyt wielkimi brzuchami, pomarszczoną skórą, by w końcu pokochać własne ciało takim, jakim jest.

"Kiedy kobieta wierzy, że jest piękną, uwalnia swoje ciało z więzienia zwątpienia oraz poczucia, że jest nic nie watrą i staje się wzorem, jak kochać siebie, dla wszystkich młodych dziewcząt i chłopców."

Rok od rozpoczęcia projektu Jade Baell w końcu znowu poczuła się piękną, a stało się to dzięki ponad 50 zachwycającym kobietom, które fotografowała.

Stworzyła projekt pokazujący siłę i piękno matek.

Czy ty czujesz się piękną kobietą? Czy narodziny dziecka zmieniły twoje poczucie atrakcyjności? - czytaj i pisz na forum babypnline.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy