Dziecko je ciastko
fot. Fotolia

Uwaga! Ciastka dla dzieci wycofane ze sklepów. Mogą być rakotwórcze!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zakupem dwóch partii ciasteczek dla dzieci. Substancja znajdująca się w ciastkach może być rakotwórcza!
Hanna Szczesiak
Dziecko je ciastko
fot. Fotolia
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży ciastek dla dzieci Belkorn Biskids 6+ o smaku jabłkowym.

Ciastka Belkorn wycofane ze sprzedaży

GIS wydał decyzję o wycofaniu ze sklepów 2 partii ciastek dla dzieci Belkorn Biskids 6+ nature with apple flavour. W ciastkach stwierdzono zbyt wysoki poziom akrylamidu, substancji, która ma działanie genotoksyczne i rakotwórcze.

Obecny w ciastkach akrylamid jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci. Choć ciasteczka Belkorn nie są w Polsce popularne, osoby, które je zakupiły, powinny niezwłocznie oddać je do sklepu lub zniszczyć!
Redakcja poleca: Dieta rocznego dziecka - film
Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka? Czy to prawda, że roczne dziecko może jeść niemal wszystko? Posłuchaj porad pediatry.

Szczegółowe dane wycofanych ciastek:

  • Belkorn Biskids 6+ nature with apple flavour, no added sugar, 150 g
  • partia numer 164802, data minimalnej trwałości 29/11/2017
  • partia numer 171905, data minimalnej trwałości 12/05/2018
Zachęcamy was do niekupowania dzieciom gotowych słodyczy, które często są pełne cukru, konserwantów, barwników, aromatów i innych szkodliwych substancji. Pamiętajcie, że prawidłowe nawyki żywieniowe kształtują się w pierwszych latach życia dziecka. Nie podawajcie dzieciom niezdrowych słodyczy, zamiast tego upieczcie domowe ciasteczka lub zróbcie zdrowy deser na bazie sezonowych owoców.

Zobacz także: Wyprawka do szpitala – co musisz ze sobą zabrać? Lista do druku

Źródło: gis.gov.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy