GRY
 
 

"Ciąża i poród bez obaw" Iga Czarnawska-Iliev

Jest coś, co łączy wszystkie ciężarne kobiety na świecie, niezależnie od stylu życia czy liczby ciąż, jaką mają za sobą – tym czymś jest pragnienie, by urodzić zdrowe dziecko, a poród był jak najłatwiejszy.

ciąża i poród bez obaw
Odkąd nakazano kobietom rodzić w szpitalach, zatraciłyśmy, zagubiłyśmy umiejętność wydawania na świat nowego życia. Utraciliśmy odwieczną mądrość tkwiącą w ukształtowaniu przez Stwórcę ciała człowieka i jego funkcjonowaniu, sprawczą mądrość stwarzania świata. Skoro można na nowo ją odtworzyć, można też uczyć i nauczyć się sztuki rodzenia, bo nasze ciała „zapomniały” o niej, „zapomniały” o wirtuozerii przemian dokonujących się podczas porodu w drogach rodnych kobiety.
Autorka

Jest coś, co łączy wszystkie ciężarne kobiety na świecie, niezależnie od państwa, z jakiego pochodzą, stylu życia czy liczby ciąż, jaką mają za sobą – tym czymś jest pragnienie, by urodzić zdrowe dziecko, a poród był jak najłatwiejszy. Bo rodzenie to nie czysto biologiczny czy techniczny akt, ale przeżycie pełne emocji, w czasie których ważną rolę odgrywa psychika kobiety rodzącej.

Często wspaniały okres ciąży potrafi zdominować myślenie o porodzie, który kojarzy się kobietom z bólem i strachem. Jednak, stosując nieskomplikowane techniki, można zmienić sposób postrzegania i przeżyć ten wyjątkowy czas w sposób radosny oraz harmonijny. Pozwala to na usłyszenie siebie, ale i na:
• rozpoznawanie swoich prawdziwych potrzeb,
• słuchanie komunikatów własnego ciała i podświadomości,
• nawiązywanie takiej komunikacji z otoczeniem, także z personelem medycznym, by mieć pełną kontrolę nad aktem rodzenia.  

Autorka książki wprowadza w świat harmonijnego okresu ciąży, porodu i macierzyństwa, popierając swoją wiedzę wieloletnim doświadczeniem. Przekonuje, że poród bez lęku jest możliwy.

To książka dla tych, którzy chcieliby spojrzeć na ten czas w życiu kobiety z innej strony – i odkryć na nowo jego znaczenie. Przede wszystkim jednak jest to książka dla kobiet, która pomoże im rozwiać obawy i podejść do ciąży, porodu oraz macierzyństwa bez lęku, w pełnej harmonii ze sobą i światem.

Iga Czarnawska-Iliev – absolwentka Dartmouth College, współzałożycielka Szkoły Szczęśliwego Rodzenia, doradca laktacyjny, doula – dyplomowana towarzyszka porodu. Jej misją w Szkole jest, by oszczędzić kobiety oraz ich niemowlęta przed niepotrzebną traumą, a otworzyć im drogę do porodu pięknego, głębokiego i radosnego.
Przez wiele lat zajmowała się filmem dokumentalnym, dzięki czemu potrafi lepiej zrozumieć los innych ludzi. Prywatnie matka dwóch synów, wielbicielka wycieczek na łono natury. Pisuje artykuły, ćwiczy Zen, a przede wszystkim kocha swoje dzieci i męża.


Pierwsze dziecko rodziłam 36 godzin, ale dzięki temu, że miałam bardzo miłą położną i że wiedziałam, co się ze mną dzieje i jakie są przede mną możliwości, mam z tego porodu miłe wspomnienia. Do drugiego porodu szykowałam się jednak o wiele świadomiej i głębiej, już w okresie zakładania szkoły rodzenia. Mój drugi poród trwał zaledwie parę godzin, a większą jego część spacerowałam po słonecznych ulicach Ealingu! Czułam się fantastycznie. Każdej przyszłej mamie życzę takiego porodu!


Iga Czarnawska-Iliev "Ciąża i poród bez obaw"
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2011
Zobacz na http://gwp.pl/9043,ciaza-i-porod-bez-obaw.html

Patronat medialny: parenting.pl, Fundacja Rodzić po Ludzku, babyonline.pl, poradnikzdrowie.pl, eMaluszki.pl.


Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj