GRY
 
 

Ciąża lekiem w walce z chorobą? Ta historia jest tego dowodem!

Kate przez całe życie zmagała się z bólem głowy i drętwieniem całego ciała. Gdy lekarz zasugerował, że powinna zajść w ciążę, myślała, że to żart.

Ciąża lekarstwem na migreny i chroniczny ból
fot. Facebook/Love What Matters
Kate C. Thompson przez całe życie zmagała się z rzadką chorobą, migreną hemiplegiczną. Lekarze zdiagnozowali ją, gdy miała zaledwie 14 lat. Ten typ migreny objawia się nie tylko bólem głowy, ale także drętwieniem kończyn, wymiotami, problemami z koncentracją, trudnościami z widzeniem i utrzymaniem równowagi. Trudno znaleźć środek, który pomoże choremu w walce z bólem.

Ciąża sposobem na migrenę

W grudniu 2015 roku ból, z którym zmagała się Kate, minął. "Dwa albo trzy lata temu lekarze zasugerowali nowy sposób leczenia: ciążę. Uważali, że ciążowe hormony pomogą zresetować moje ciało, a migreny całkowicie ustąpią" – napisała na Facebooku Kate. Gdy ból minął, nie od razu zorientowała się, że może być w ciąży. Za namową przyjaciółki zrobiła test, wynik okazał się pozytywny. Po wizycie u lekarza Kate i jej mąż dowiedzieli się, że wkrótce zostaną rodzicami bliźniaków.

"W tym roku, w moje urodziny, poprzez cesarskie cięcie na świat przyszły dwie zdrowe, cudowne dziewczynki. Mijają dwa miesiące po porodzie, a ja wciąż nie czuję żadnego bólu. One pozwoliły mi odzyskać moje życie. Nie potrzebuję wózka, kiedy jestem poza domem. Nie mam bolesnych skurczy w ramionach, nogach i głowie. Moje psy-pomocnicy, które były gotowe złapać mnie w razie upadku, mają teraz dużo czasu na zabawę. W ciągu 3 lat miałam zaledwie 13 dni bez bólu. W przyszłym tygodniu będę świętować 300 dni (pod rząd) życia bez bólu" – czytamy w poście Kate.
 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Dziecko to prawdziwy cud

To niesamowite, jak ogromny wpływ na ciało kobiety ma ciąża. Pod postem Kate pojawiły się tysiące komentarzy. "To absolutnie niezwykłe. Jako nastolatka próbowałam odebrać sobie życie, bo moje migreny były tak bolesne, że nic nie pomagało. Czułam, jakbym miała nigdy nie być wolna i jedynym sposobem uwolnienia się od bólu jest przestać istnieć. Migreny ustąpiły, kiedy zaszłam w ciążę" – napisała Karen.

Jeśli ktokolwiek pomyślał, że zajście w ciążę jest w tym przypadku przejawem egoizmu, powinien przeczytać te komentarze. Każda mama bezgranicznie kocha swoje dziecko. Historia Kate i jej choroby pokazuje, jak niesamowity wpływ na kobietę ma ciąża i dziecko. Przykład Kate udowadnia, że dziecko nie tylko odmienia życie matki – czasem może je uratować.

Czytaj także: Co dzieje się z kobiecym ciałem w czasie ciąży?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj