GRY
 
 

Ciąża zgodnie z planem

Myślisz, że wiesz już wszystko o przebiegu ciąży i przygotowaniach do porodu? To się grubo mylisz! Jeszcze wiele może cię w tych kwestiach zaskoczyć.

ciąża, kobieta, książka, jabłko, brzuszek
Aby jednak niespodzianek było jak najmniej, proponujemy ci perfekcyjny plan działań na najbliższe miesiące – dzięki niemu dowiesz się, co to naprawdę znaczy dobra organizacja!

Odtańczyłaś taniec radości. Oparłaś się pokusie, żeby już teraz kupić bojówki w niewiarygodnym wręcz rozmiarze 56 i misia wielkości małego fiata. Podzieliłaś się nowiną z przyszłym tatą, przyjaciółkami oraz rodziną. Co jeszcze powinnaś zrobić? Czeka cię naprawdę wspaniały okres. Magiczny, wyjątkowy, ale i pełen spraw do załatwienia. Jeśli wydaje ci się, że jesteś kuta na cztery nogi w kwestiach ciążowo-domowych, to koniecznie przeczytaj poniższy plan. Zdziwisz się, ile drobnych, ale istotnych spraw nie uwzględniłaś w swoich notatkach. Urlop, zakupy, rezerwacja miejsc w szkole rodzenia... Wytnij nasz superplan i przymocuj na lodówce. Przyda się!

I TRYMESTR
1. Znaleźć doktora właściwego! Poszukaj dobrego ginekologa już teraz, ponieważ pierwsza wizyta powinna się odbyć między 8. a 12. tygodniem ciąży. Lekarz wypisze ci skierowanie na badania (niektóre z nich, np. USG, trzeba wykonać w określonym terminie), założy kartę ciąży i ustali plan wizyt. Będziecie widywać się często, więc ważne, byś miała do niego zaufanie. Oczywiście zawsze możesz zmienić położnika w trakcie ciąży, lepiej jednak nie robić tego co miesiąc. Gdzie znaleźć doktora Właściwego? Pytaj znajomych i znajomych znajomych. Możesz też zajrzeć na www.znanylekarz.pl.
2. Dentysta! Jeśli masz jakieś ubytki, jak najszybciej zrób z nimi porządek. Zepsuty ząb może zacząć boleć w najmniej odpowiednim momencie, jest także, zdaniem lekarzy, potencjalnym źródłem zakażenia.
3. Rozmowa z szefem?! Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o tym, że jesteś w ciąży, jednak warto to zrobić, bo przyszłe mamy mają wiele przywilejów (np. jeżeli zachorujesz, za okres, który spędzisz na zwolnieniu lekarskim, dostaniesz 100 procent wynagrodzenia).
4. Zapisać się na listę dyskusyjną dla „ciężarówek” . Nikt nie zrozumie cię tak dobrze jak inne przyszłe mamy. Możliwość wygadania się jest bardzo ważna, jednak wszelkie rady internautek filtruj przez zdrowy rozsądek. Polecamy Mamacafe.pl lub Babyonline.pl.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Ocena (3 oceny)

3.7
Więcej:
Doładuj
Przeładuj