Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

pozycje w ciąży
StockAdobe
Seks w ciąży

Seksualne pozycje w ciąży – najlepsze pozycje na każdy trymestr

Seksualne pozycje w ciąży trzeba dobierać tak, aby były komfortowe i bezpieczne dla kobiety spodziewającej się dziecka. Im bardziej zaawansowana ciąża tym liczba pozycji staje się bardziej ograniczona ze względu na powiększający się brzuch. Na szczęście nawet w dziewiątym miesiącu ciąży można bezpiecznie uprawiać seks.

Partnerzy oczekujący dziecka nie muszą, a nawet nie powinni rezygnować z seksu podczas ciąży. Nie poprzestawajcie na wypróbowanych pozycjach, ale poszukujcie nowych źródeł seksualnej satysfakcji. Najlepsze pozycje w ciąży to te, które nie uciskają rosnącego brzucha i nabrzmiewających piersi, ale dają dużo satysfakcji i kobiecie, i mężczyźnie.

Spis treści:

- na jeźdźca
- misjonarska
- na łyżeczkę

- na pieska (kolankowo-łokciowa)

- ona na górze
- on klęczy
- seks oralny

Najlepsze pozycje w ciąży

Za najlepsze pozycje w ciąży uznaje się te, w których kobieta jest na górze albo znajduje się obok partnera. Stąd na liście polecanych pozycji znajdują się:

  • pozycja na jeźdźca,
  • pozycja na łyżeczkę,
  • pozycje stojące,
  • pozycje siedzące,
  • pozycja kolankowo-łokciowa.

Jakich pozycji unikać w ciąży

Wszystkich, jeśli lekarz uzna, że ciąża jest zagrożona i kobieta nie powinna współżyć. Poza tym zastrzeżeniem nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w ciąży. Pierwszy i drugi trymestr jest pod względem pozycji najmniej restrykcyjny – kochać się można w każdej pozycji, bo sylwetka kobiety w tym czasie nie zmienia się zbyt znacznie. Dlatego kochankowie mogą uprawiać seks tak, jak przed zajściem w ciążę.

W drugim, a zwłaszcza w trzecim trymestrze należy dobierać pozycje tak, aby partner nie uciskał brzucha partnerki oraz żeby macica na napierała na żyłę główną. Warto też unikać pozycji sprzyjających głębokiej penetracji, które w ciąży mogą sprawiać kobiecie duży dyskomfort.

Seks w ciąży – jaka pozycja w pierwszym trymestrze

Kalendarz ciąży
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Od 1. miesiąca ciąży do 3. miesiąca, czyli w pierwszym trymestrze, nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, bo najprawdopodobniej nie zauważycie żadnej zmiany w twoim ciele. Brzuszek, który za kilka miesięcy nie pozwoli wam się do siebie nawzajem mocno przytulić, teraz jest jeszcze niewidoczny lub seksownie zaokrąglony. Nie martw się, jeśli lekko przybierzesz na wadze – kobiece krągłości są bardzo podniecające.

Ciąża to wspaniały czas na odkrywanie nowych erotycznych sfer. Seks jest teraz beztroską zabawą. Od czasu zajścia w ciążę kobiece narządy płciowe stały się lekko obrzmiałe – dzięki temu przyszła mama może czerpać większą niż dotychczas przyjemność podczas zbliżenia.

Pozycja „na jeźdźca’’ w ciąży

Wybierajcie takie pozycje, aby nie urazić piersi kobiety, które są teraz bardzo wrażliwe. Odpowiedni będzie układ, kiedy kobieta siedzi na biodrach mężczyzny, podpierając się rękoma o materac łóżka. Dzięki temu może ona kontrolować nie tylko głębokość penetracji, ale i dbać, by jej partner nawet przez przypadek nie uraził jej piersi.

Pozycja misjonarska w ciąży

Jeśli lubicie pozycję misjonarską, czyli najbardziej klasyczną, to teraz jest czas, aby z niej skorzystać, bo później, gdy brzuch urośnie, nie będzie to już możliwe. Jeśli piersi kobiety są tkliwe, partner może górną część tułowia oprzeć na przedramionach lub dłoniach, aby nie uciskać biustu partnerki.

Pozycja na łyżeczkę w ciąży

Jeśli cierpisz na poranne mdłości lub ciążowe przemęczenie wypróbujcie spokojny, powolny seks np. w  pozycji na boku, na łyżeczki, w której partner przytula się do pleców partnerki. Nieśpieszne falowanie i brak ucisku na brzuch pozwolą wam obojgu przeżywać wielką przyjemność bez większego wysiłku.

Pozycje bezpieczne w ciąży – drugi trymestr

Seks w drugim trymestrze ciąży jest wyjątkowo przyjemny. Minął już najcięższy okres grożący poronieniem, hormony ustabilizowały się, twoja cera i włosy nabrały blasku, a rosnący ciążowy brzuszek tylko dodaje ci uroku. Hormony ciążowe powodują, że kobieta na tym etapie ciąży staje się bardziej wrażliwa na bodźce zmysłowe: będziesz czuła wyraźniej zapachy (również zapach męskiej skóry i potu), smaki potraw, staniesz się bardziej wrażliwa na dotyk. Warto to wykorzystać.

W grę miłosną włączcie np. truskawki i pomarańcze (powstrzymują nudności) lub bitą śmietanę i waniliowe lody. Seks nieobciążony żadną troską jest źródłem wyjątkowej przyjemności. Zanim dziecko urośnie w twoim brzuchu, wykorzystujcie wszystkie pozycje seksualne, jakie przyjdą wam do głowy, a które nie powodują dyskomfortu u kobiety. Eksperymentujcie w sypialni lub... poza nią. Możesz usiąść na kolanach swojemu partnerowi twarzą do niego i kochać się w fotelu lub przenieść się np. do kuchni. Jeżeli nie macie ochoty na eksperymenty, wykorzystujcie wasze ulubione pozycje sprzed ciąży: możecie kochać się w pozycji klasycznej lub na boku.

Najlepsze pozycje w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa, „na pieska’’

Wiele par odkrywa w tym okresie zalety pozycji „na pieska’’: oboje partnerzy klęczą, kobieta opiera się na łokciach na łóżku, a znajdujący się z tyłu mężczyzna wspiera swoje dłonie na pośladkach partnerki. Takie ułożenie pozwala też partnerowi pieścić piersi kobiety lub stymulować dłonią łechtaczkę.

Seks w ciąży – jakie pozycje w trzecim trymestrze

Ostatnie miesiące ciąży mogą nie sprzyjać miłosnym uniesieniom: możesz być zmęczona i czuć się niezgrabnie. Brzuch przeszkadza nawet w chodzeniu, a co dopiero mówić o seksie... Postarajcie się jednak nie rezygnować z seksu w 3. trymetrze ciąży, bo... po porodzie trzeba będzie się od niego powstrzymać przez 6 tygodni połogu, a późniejsza opieka nad niemowlęciem może już was zacząć ograniczać.

Powrót do pozycji „na jeźdźca’’

Skorzystajcie z pozycji „na jeźdźca’’ – tej samej, co w pierwszym trymestrze. Twoje duże piersi, falujące przed oczyma partnera, sprawią, że seks w trzecim trymestrze będzie dla niego czymś niezapomnianym.

Pozycja: ona leży, on klęczy

Możecie też wypróbować pozycję, w której kobieta leży na plecach na niskim łóżku (lub stoliku), stopy opierając na dywanie, a mężczyzna, klęcząc na dywanie, kontroluje przebieg stosunku. Dzięki temu ułożeniu ciążowy brzuch nie będzie przeszkadzał w zbliżeniu.

Miłość francuska

Trzeci trymestr to również czas miłości francuskiej. Jeśli do tej pory nie próbowaliście tego typu pieszczot, warto zrobić to właśnie teraz, kiedy zaawansowana ciąża nie pozwala na zbyt forsowne gry miłosne. Możecie całować i pieścić się równocześnie, leżąc w taki sposób, aby wasze głowy były na wysokości narządów płciowych partnera.

Zobacz też:

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak