Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

pozycje w ciąży
StockAdobe
Seks w ciąży

Seksualne pozycje w ciąży – najlepsze pozycje na każdy trymestr

Seksualne pozycje w ciąży trzeba dobierać tak, aby były komfortowe i bezpieczne dla kobiety spodziewającej się dziecka. Im bardziej zaawansowana ciąża tym liczba pozycji staje się bardziej ograniczona ze względu na powiększający się brzuch. Na szczęście nawet w dziewiątym miesiącu ciąży można bezpiecznie uprawiać seks.

Partnerzy oczekujący dziecka nie muszą, a nawet nie powinni rezygnować z seksu podczas ciąży. Nie poprzestawajcie na wypróbowanych pozycjach, ale poszukujcie nowych źródeł seksualnej satysfakcji. Najlepsze pozycje w ciąży to te, które nie uciskają rosnącego brzucha i nabrzmiewających piersi, ale dają dużo satysfakcji i kobiecie, i mężczyźnie.

Spis treści:

- na jeźdźca
- misjonarska
- na łyżeczkę

- na pieska (kolankowo-łokciowa)

- ona na górze
- on klęczy
- seks oralny

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Najlepsze pozycje w ciąży

Za najlepsze pozycje w ciąży uznaje się te, w których kobieta jest na górze albo znajduje się obok partnera. Stąd na liście polecanych pozycji znajdują się:

  • pozycja na jeźdźca,
  • pozycja na łyżeczkę,
  • pozycje stojące,
  • pozycje siedzące,
  • pozycja kolankowo-łokciowa.

Jakich pozycji unikać w ciąży

Wszystkich, jeśli lekarz uzna, że ciąża jest zagrożona i kobieta nie powinna współżyć. Poza tym zastrzeżeniem nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w ciąży. Pierwszy i drugi trymestr jest pod względem pozycji najmniej restrykcyjny – kochać się można w każdej pozycji, bo sylwetka kobiety w tym czasie nie zmienia się zbyt znacznie. Dlatego kochankowie mogą uprawiać seks tak, jak przed zajściem w ciążę.

W drugim, a zwłaszcza w trzecim trymestrze należy dobierać pozycje tak, aby partner nie uciskał brzucha partnerki oraz żeby macica na napierała na żyłę główną. Warto też unikać pozycji sprzyjających głębokiej penetracji, które w ciąży mogą sprawiać kobiecie duży dyskomfort.

Seks w ciąży – jaka pozycja w pierwszym trymestrze

Kalendarz ciąży
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Od 1. miesiąca ciąży do 3. miesiąca, czyli w pierwszym trymestrze, nie musicie zmieniać swoich upodobań seksualnych, bo najprawdopodobniej nie zauważycie żadnej zmiany w twoim ciele. Brzuszek, który za kilka miesięcy nie pozwoli wam się do siebie nawzajem mocno przytulić, teraz jest jeszcze niewidoczny lub seksownie zaokrąglony. Nie martw się, jeśli lekko przybierzesz na wadze – kobiece krągłości są bardzo podniecające.

Ciąża to wspaniały czas na odkrywanie nowych erotycznych sfer. Seks jest teraz beztroską zabawą. Od czasu zajścia w ciążę kobiece narządy płciowe stały się lekko obrzmiałe – dzięki temu przyszła mama może czerpać większą niż dotychczas przyjemność podczas zbliżenia.

Pozycja „na jeźdźca’’ w ciąży

Wybierajcie takie pozycje, aby nie urazić piersi kobiety, które są teraz bardzo wrażliwe. Odpowiedni będzie układ, kiedy kobieta siedzi na biodrach mężczyzny, podpierając się rękoma o materac łóżka. Dzięki temu może ona kontrolować nie tylko głębokość penetracji, ale i dbać, by jej partner nawet przez przypadek nie uraził jej piersi.

Pozycja misjonarska w ciąży

Jeśli lubicie pozycję misjonarską, czyli najbardziej klasyczną, to teraz jest czas, aby z niej skorzystać, bo później, gdy brzuch urośnie, nie będzie to już możliwe. Jeśli piersi kobiety są tkliwe, partner może górną część tułowia oprzeć na przedramionach lub dłoniach, aby nie uciskać biustu partnerki.

Pozycja na łyżeczkę w ciąży

Jeśli cierpisz na poranne mdłości lub ciążowe przemęczenie wypróbujcie spokojny, powolny seks np. w  pozycji na boku, na łyżeczki, w której partner przytula się do pleców partnerki. Nieśpieszne falowanie i brak ucisku na brzuch pozwolą wam obojgu przeżywać wielką przyjemność bez większego wysiłku.

Pozycje bezpieczne w ciąży – drugi trymestr

Seks w drugim trymestrze ciąży jest wyjątkowo przyjemny. Minął już najcięższy okres grożący poronieniem, hormony ustabilizowały się, twoja cera i włosy nabrały blasku, a rosnący ciążowy brzuszek tylko dodaje ci uroku. Hormony ciążowe powodują, że kobieta na tym etapie ciąży staje się bardziej wrażliwa na bodźce zmysłowe: będziesz czuła wyraźniej zapachy (również zapach męskiej skóry i potu), smaki potraw, staniesz się bardziej wrażliwa na dotyk. Warto to wykorzystać.

W grę miłosną włączcie np. truskawki i pomarańcze (powstrzymują nudności) lub bitą śmietanę i waniliowe lody. Seks nieobciążony żadną troską jest źródłem wyjątkowej przyjemności. Zanim dziecko urośnie w twoim brzuchu, wykorzystujcie wszystkie pozycje seksualne, jakie przyjdą wam do głowy, a które nie powodują dyskomfortu u kobiety. Eksperymentujcie w sypialni lub... poza nią. Możesz usiąść na kolanach swojemu partnerowi twarzą do niego i kochać się w fotelu lub przenieść się np. do kuchni. Jeżeli nie macie ochoty na eksperymenty, wykorzystujcie wasze ulubione pozycje sprzed ciąży: możecie kochać się w pozycji klasycznej lub na boku.

Najlepsze pozycje w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa, „na pieska’’

Wiele par odkrywa w tym okresie zalety pozycji „na pieska’’: oboje partnerzy klęczą, kobieta opiera się na łokciach na łóżku, a znajdujący się z tyłu mężczyzna wspiera swoje dłonie na pośladkach partnerki. Takie ułożenie pozwala też partnerowi pieścić piersi kobiety lub stymulować dłonią łechtaczkę.

Seks w ciąży – jakie pozycje w trzecim trymestrze

Ostatnie miesiące ciąży mogą nie sprzyjać miłosnym uniesieniom: możesz być zmęczona i czuć się niezgrabnie. Brzuch przeszkadza nawet w chodzeniu, a co dopiero mówić o seksie... Postarajcie się jednak nie rezygnować z seksu w 3. trymetrze ciąży, bo... po porodzie trzeba będzie się od niego powstrzymać przez 6 tygodni połogu, a późniejsza opieka nad niemowlęciem może już was zacząć ograniczać.

Powrót do pozycji „na jeźdźca’’

Skorzystajcie z pozycji „na jeźdźca’’ – tej samej, co w pierwszym trymestrze. Twoje duże piersi, falujące przed oczyma partnera, sprawią, że seks w trzecim trymestrze będzie dla niego czymś niezapomnianym.

Pozycja: ona leży, on klęczy

Możecie też wypróbować pozycję, w której kobieta leży na plecach na niskim łóżku (lub stoliku), stopy opierając na dywanie, a mężczyzna, klęcząc na dywanie, kontroluje przebieg stosunku. Dzięki temu ułożeniu ciążowy brzuch nie będzie przeszkadzał w zbliżeniu.

Miłość francuska

Trzeci trymestr to również czas miłości francuskiej. Jeśli do tej pory nie próbowaliście tego typu pieszczot, warto zrobić to właśnie teraz, kiedy zaawansowana ciąża nie pozwala na zbyt forsowne gry miłosne. Możecie całować i pieścić się równocześnie, leżąc w taki sposób, aby wasze głowy były na wysokości narządów płciowych partnera.

Zobacz też:

ciąża, mama, tata, rodzice
Seks w ciąży
Co o seksie z kobietą w ciąży myślą faceci?
Ginekolodzy i seksuolodzy przekonują: podczas prawidłowo przebiegającej ciąży można się kochać praktycznie bez ograniczeń. Dlaczego więc tak wiele par ma z tym kłopoty? O seksie w ciąży (a raczej o jego braku) pisze doświadczony tata.

Seks w ciąży to dość drażliwa sprawa. Tym razem jednak omawianie jej zacznijmy nie od siebie, ale od naszych żon i partnerek. Z badań wynika, że większość kobiet chce kochać się częściej w ciąży niż przed nią . Dość łatwo to wyjaśnić. Zmienia się poziom hormonów odpowiedzialnych za podnoszenie się libido . Do tego dochodzi przekrwienie okolic narządów płciowych i uwrażliwienie ciała kobiety na dotyk. Wiele młodych mam twierdzi, że masaż, pieszczoty piersi i pieszczoty oralne sprawiały im daleko większą satysfakcję, gdy były w ciąży niż przed nią i już po urodzeniu dziecka. Seks w trzecim trymestrze ciąży był podobno najlepszy w życiu... Sporo z kobiet przyznaje też, że naprawdę intensywnych orgazmów doznały właśnie w czasie owych dziewięciu magicznych miesięcy. Skoro więc większość kobiet chce się kochać częściej i czerpie z tego większą satysfakcję, to gdzie leży problem ? Często w... mózgu (bo seks ma swoje źródło w mózgu, a wszystkie inne organy, także płciowe, tylko wykonują jego polecenia). Irracjonalny lęk o dziecko powstrzymuje kobiety przed podejmowaniem współżycia. Irracjonalny dlatego, że dziecku (dodajmy jeszcze raz – takiemu, który w brzuchu rozwija się „podręcznikowo”) nie może się nic złego stać. Jest chronione, pływa sobie w płynie owodniowym, a podrygi kochających się rodziców odczuwa jako przyjemne kołysanie .   Seks na początku ciąży? Wolę spać! To, co odstręcza kobiety od seksu, to często zwyczajnie złe samopoczucie. Przyszłe mamy w pierwszym trymestrze są senne i ciągle zmęczone, mają mdłości i inne dolegliwości, które odbierają im siły witalne. Efekt? Nie chcą się kochać. Seks i pieszczoty są ostatnią rzeczą, o jakiej myślą. Drugi trymestr (środkowe trzy miesiące) to zazwyczaj koniec wspomnianych problemów.   Seks z taaakim brzuchem? To jasne, w ciąży...

tata, mama, ciąża, brzuszek, tulić
Seks w ciąży
Seks przyszłej mamy i taty – kiedy i jak się kochać?
Jak się kochać w ciąży? Seks, gdy dziecko jest w drodze, budzi wiele wątpliwości i pytań. Wasze dziecko jeszcze na dobre nie zamieszkało w waszej sypialni, a już wpływa na erotyczne relacje? Niepotrzebnie – nie musi być przeszkodą w miłosnych uniesieniach.

Początek ciąży może być początkiem zmiany nastawienia do seksu. Jedni przyszli rodzice intensywniej odkrywają jego uroki, a u innych par temperatura uczuć spada. Próbujemy wyjaśnić, jak zmienia się seks, gdy pojawia się ciąża.   Czy seks nie zaszkodzi dziecku? Ten lęk może pojawić się u obu stron, ale czasem silniejszy bywa u mężczyzny. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nic nie stoi na przeszkodzie, by się kochać. Warto o to wprost zapytać swojego lekarza. Dziecku na pewno nic się nie stanie. Jest dobrze chronione przez pęcherz płodowy. Zakaz współżycia dotyczy głównie patologicznego przebiegu ciąży, np.: zagrażającego poronienia , porodu przed terminem odklejania się łożyska   Ale mnie seks nie interesuje... Mdłości, senność, złe samopoczucie mogą przesunąć sferę erotycznych zainteresowań kobiety na dalszy plan. Niechęć do seksu pojawia się głównie na początku ciąży. To skutek burzy hormonalnej. Najlepiej ten czas przeczekać. W drugim trymestrze sytuacja może się zmienić – brak ochoty na seks minie. Często kobiety odkrywają wtedy, że seks staje się ważniejszy niż dawniej. Jeśli wcześniej miały kompleksy czy trudności z osiąganiem orgazmu, w ciąży ich seksualność często rozkwita – wzrasta poczucie własnej wartości i kobiecości. Związkom, w których wcześniej toczyła się walka o dominację, a kobiecie trudno było zapomnieć się w sypialni, ciąża czasem umożliwia stworzenie nowej równowagi i poprawę życia erotycznego.       W ciąży organizm nie zawsze sprzyja miłości Kiedy spodziewasz się dziecka, twoje ciało szykuje ci sporo niespodzianek. Libido słabnie za sprawą hormonu ciąży, czyli gonadotropiny kosmówkowej. Już kilka dni po zapłodnieniu poziom tego hormonu gwałtownie wzrasta i przez najbliższe trzy miesiące utrzymuje się na wysokim poziomie....

seks w ciąży, pozycje seksualnalne, seks w ciąży nie jest groźny, bezpieczny seks w ciąży
Fotolia
Seks w ciąży
Najlepszy seks w ciąży - co powinien wiedzieć twój partner
Udany seks w ciąży nie zależy tylko od znajomości pozycji, lecz wymaga większej świadomości. Spokojnie – to nie są trudne sprawy, wszystkiego szybko można się nauczyć.

Seks w ciąży może być ekscytujący i namiętny, i to prawie do samego porodu. Choć sytuacja się zmieniła, wciąż masz przecież przed sobą tę samą kobietę. Jeśli tylko spróbujesz zrozumieć, co dzieje się nie tylko z jej ciałem, ale również psychiką, będzie wam dobrze jak dawniej, a nawet jeszcze lepiej. Najlepsze wyjaśnienia – seks w ciąży nie jest groźny Dziecku nic się nie stanie, kiedy się kochacie. Jest dobrze chronione przez pęcherz płodowy wypełniony płynem owodniowym. Podczas orgazmu może odczuwać jedynie delikatne skurcze macicy, które odbiera jako kołysanie. Warto o tym pamiętać, aby pochopnie nie rezygnować ze współżycia, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i wcześniej nie zdarzały się poronienia. Gdy namiętności macie za sobą, kobieta może silniej odczuwać ruchy płodu – to efekt działania hormonów, a nie, jak niektórzy mylnie interpretują, obrona przed zagrożeniem. Najlepsze pozycje seksualne podczas ciąży – nie wszystko dozwolone Ciąża nie wymusza na życiu erotycznym dużych zmian. Ale są pewne zasady, którymi warto się kierować. W I trymestrze sprawdzi się pozycja „na jeźdźca” . Twoja partnerka zyskuje dzięki niej większą możliwość kontrolowania głębokości penetracji oraz intensywności ruchów (w pierwszych trzech miesiącach ciąży lepiej unikać współżycia w pozycjach, podczas których penetracja jest głębsza ). W drugiej połowie ciąży kochajcie się w pozycji „od tyłu” lub "na boku". W tym okresie nie powinieneś już uciskać brzucha. Jeśli w trakcie stosunku lub po nim dojdzie do plamienia lub krwawienia z pochwy, twoja partnerka powinna skonsultować się z lekarzem. Najlepszy czas na kochanie - II trymestr Seks w II trymestrze ciąży może przynosić kobiecie nowe doznania. Znikają wcześniejsze kompleksy, ustępują trudności z osiąganiem orgazmu. Wzrasta...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz