Ciąża to najbardziej wyjątkowy okres w życiu kobiety... Wyjątkowy pod wieloma względami – również tymi mało przyjemnymi. Duże zmiany zachodzące w organizmie w tym okresie powodują mdłości, bóle krzyża, a czasami również puchnięcie nóg. Wstyd i skrępowanie pojawia się, gdy mamy mówić o innym – fizjologicznym – problemie. Mowa tu o zaparciach. Nie każda kobieta potrafi się swobodnie przyznać, że ma z tym kłopot. Inne martwią się, czy da się cokolwiek z tym zrobić. W ciąży odradza się stosowania ziołowych lub chemicznych sposobów zwalczania zaparć.
Zaparcia to jedna z uciążliwych i mało komfortowych dolegliwości, o których wstydzimy się mówić.

Reklama

Skąd się biorą zaparcia w ciąży?

Dokuczliwe dolegliwości mogą się pojawić w II i III trymestrze ciąży. Na zaparcia wpływa podwyższony poziom progesteronu. Jest to hormon spowalniający pracę jelit. Dodatkowo wciąż powiększająca się macica, uciska jelito grube. Oddawanie stolca staje się kłopotliwe i bolesne.

Jak najczęściej możemy wspomóc prawidłową pracę jelit?

Prawidłowemu trawieniu najczęściej sprzyja ruch oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Warto jeść ciemne pieczywo, owoce, warzywa, produkty mleczne oraz pić dużo wody. Przy zaparciach należy unikać czarnej herbaty, kakao, białego pieczywa, czekolady, suszonych borówek, ryżu, budyniu i itp.
Możemy również zastosować środki doraźne – lewatywa, preparaty przeczyszczające lub herbatki regulujące trawienie. Mogą one jednak powodować męczące skutki uboczne – bóle brzucha, biegunki, gazy. Metody te nie są wskazane dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

Reklama

materiały prasowe

Jaka jest łagodna i skuteczna metoda na zaparcia?

Łagodną i skuteczną metodą na zaparcia w okresie ciąży jest Eva/qu. Innowacyjny produkt Eva/qu to środek w postaci wygodnych i łatwych w aplikacji czopków. Mają one działanie miejscowe i w sposób mechaniczny wywołują fizjologiczne, naturalne reakcje organizmu. Co więcej, dają szybki efekt i pozwalają zaplanować moment wypróżnienia bez nieprzyjemnych skutków ubocznych – bez biegunki, bez gazów, bez bóli brzucha. Działają już w ciągu kilkunastu minut od zastosowania.
Czopki Eva/qu sprawdzają się zarówno w domu, jak i w podróży. Nie wchłaniają się, nie uzależniają i co najważniejsze dla kobiet w ciąży – są całkowicie bezpieczne. Zawierają bowiem wyłącznie naturalne składniki.
Czopki Eva/qu są skierowane do kobiet w ciąży, do karmiących matek, ale również dla osób: starszych, obłożnie chorych, w okresie rekonwalescencji oraz niepełnosprawnych motorycznie.

materiały prasowe

Nie idź w zaparte, poczuj się lekko.

Reklama
Reklama
Reklama