Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wygląd i samopoczucie

Bądź trendy w ciąży

Korzystaj z tego, że jesteś na topie – w pełni przeżyj te magiczne dziewięć miesięcy.

Jeszcze nigdy okrągły brzuszek nie był uważany za tak seksowny jak obecnie, a odmienny stan tak pożądany. Być w ciąży to niemal towarzyski obowiązek. Korzystaj więc z tego, że jesteś na topie – w pełni przeżyj te magiczne dziewięć miesięcy.
O tym, że ciąża nie wyklucza kobiecej atrakcyjności najlepiej świadczą okładki modnych magazynów. Swój ciężarny brzuszek z dumą prezentowały: Kasia Figura, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka. I Ty możesz być równie piękna i promienna jak one.

W pracy

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo (a tak jest w większości przypadków), a Twoje zajęcie nie jest zaliczane do szkodliwych dla zdrowia, nic nie stoi na przeszkodzie, byś nadal z przyjemnością pracowała. Ważne są:

  • Wygodny fotel – sprawdź, czy jest odpowiednio wyregulowany. Być może trzeba go nieco obniżyć. Przynieś poduszkę pod plecy i podłóż ją na wysokości nerek.
  • Buty na zmianę – to nie tylko wygodne, ale i eleganckie rozwiązanie. W półbutach na płaskim obcasie nogi nie spuchną. Dodatkowo im ulżysz, wstawiając pod biurko niewielki podnóżek.
  • Krótkie przerwy – mądry szef nie będzie Ci miał za złe, jeśli co dwie, trzy godziny wyjdziesz z biura na 10–15 minut, by pospacerować w pobliskim parku. Szybko zauważysz, że dotleniona sprawniej wykonujesz swoją pracę.
  • Bezpieczny komputer – uruchamiaj go tylko wtedy, kiedy naprawdę go używasz. Cztery godziny dziennie pracy przy monitorze to bezpieczny czas. Mówią o tym nawet przepisy dotyczące kobiet w ciąży.
  • Obiad o stałej porze – nie czekaj z głównym posiłkiem do wieczora. Teraz musisz jadać regularnie. Jeśli nie odpowiada Ci menu bufetu, przynoś z domu własny posiłek, np. zupę z imbirem, zapiekankę z warzywami, upieczoną rybę, pierś indyka z ryżem lub kaszą. Krótko podgrzane w mikrofalówce są doskonałe na szybki lunch.
  • Migdały pod ręką – płatki migdałów to sprawdzony sposób, aby zapobiec nudnościom ciążowym. Sięgaj po nie, nie czekając, aż Cię dopadną mdłości.
  • Dobry humor – im mniej swoim zachowaniem podkreślasz, że jesteś w ciąży, tym życzliwiej jesteś traktowana. Ludzie lubią być wspaniałomyślni, pod warunkiem że nikt na nich tego nie wymusza.

Życie towarzyskie

Niewątpliwie staniesz się atrakcją – znajomi będą dopytywać się o Twoje samopoczucie albo płeć malucha. Przesądni poproszą o zgodę na pogłaskanie brzucha (ponoć to przynosi szczęście). Jeśli lubisz być w centrum uwagi, właśnie nadeszło Twoje kilkumiesięczne pięć minut. Wykorzystaj je na:

  • Domówki – najmodniejsze imprezy organizowane są obecnie w gronie najbliższych znajomych. Tobie przypada rola królowej, która uświetnia imprezę swoją obecnością, ale znika, gdy zabawa się rozkręca. Dym papierosowy i głośna muzyka szkodzą maleństwu. Trudno też nie sięgnąć po drinka, gdy wszyscy trzymają kieliszki w ręku.
  • Baby shower – możesz zgodzić się na zrobienie Ci imprezy przedurodzinowej. Ten amerykański zwyczaj stał się przebojem także nad Wisłą. Przyjaciółki lub siostry organizują babskie przyjęcie, na które oprócz zrobionych przez siebie przysmaków przynoszą także ciuszki i inne niezbędne maluszkowi prezenty. Baby shower, czyli deszcz prezentów, jest szczególnie popularny wśród hollywoodzkich gwiazd.
  • Obiad w restauracji – praktycznie poza japońskimi (zakazane sushi) możesz jadać w każdej, pod warunkiem jednak, że ma wydzieloną salę dla niepalących, a w karcie dania lekkostrawne, przygotowane tuż przed podaniem ze świeżych produktów. Taki obiad to doskonały sposób na uczczenie np. pierwszego USG lub dnia, gdy poczułaś pierwsze ruchy, lub powiadomienie Waszych rodziców, że będą dziadkami.
  • Party przyszłych mam – być może nie jesteś jedyną „ciężarówką” w towarzystwie. Popołudniowe spotkania w takim gronie są doskonałą okazją, by wymienić się doświadczeniami i odprężyć. W końcu nic tak nie krzepi jak świadomość, że inne kobiety są w podobnej sytuacji.

U kosmetyczki

To nieprawda, że nie wolno Ci tu teraz bywać. Jak każda dbająca o swój wygląd i samopoczucie kobieta, znajdź czas (i pieniądze) na następujące zabiegi:

  • Depilacja – możesz ją bezpiecznie wykonać, pod warunkiem że nie zostanie użyty laser lub preparat chemiczny, tylko wosk.
  • Masaż – nic tak nie poprawia stanu skóry i samopoczucia. W gabinetach kosmetycznych pytaj o masaże dla przyszłych mam (wykonuje się je w pozycji półleżącej lub na boku, by nie uciskać brzucha), zachęć też swojego mężczyznę, by spróbował swoich sił jako masażysta. To często doskonały wstęp do miłosnych igraszek. Jak najbardziej wskazanych! Wszak „wpadka” już Wam teraz nie grozi.
  • Fryzura – nie powinnaś teraz farbować włosów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś się modnie ostrzygła. Nadal na topie są wystrzępione grzywki i asymetryczne strzyżenie. Dobra wiadomość dla konserwatystek – długie, proste włosy wciąż są bardzo OK.
  • Pedikiur – Twoje stopy muszą teraz udźwignąć nieco więcej kilogramów, zafunduj im więc właściwą pielęgnację. Odwdzięczą się tym, że... nie będziesz ich czuła.
  • Parafina na dłonie – ten zabieg przywróci im gładkość. Pomyśl o tym, zwłaszcza jeśli lekko spuchną lub skóra stanie się szorstka lub szara. Nie zaniedbuj też paznokci. Na wszelki wypadek zrezygnuj z tipsów. Nadal jednak możesz robić manikiur oraz malować paznokcie.

W fitness clubie

Nie ma potrzeby, byś rezygnowała z aktywności fizycznej. Dostosuj jednak wysiłek do swoich aktualnych możliwości:

  • Basen – nie musisz umieć pływać, by wykupić karnet. Woda relaksuje, rozluźnia mięśnie, odciąża więc kręgosłup. Zapytaj o zajęcia w wodzie dla przyszłych mam.
  • Gimnastyka – jeśli trudno Ci się samej zmobilizować do ćwiczeń, rozejrzyj się za szkołą rodzenia, wpisz do wyszukiwarki internetowej „ćwiczenia dla kobiet w ciąży”. W księgarni zapytaj o książkę z płytą DVD z zestawem bezpiecznych ćwiczeń.
  • Joga – nie musisz od razu stawać na głowie, jest wiele ćwiczeń (asan), które znakomicie przygotowują do porodu, techniki oddychania przeponą dotleniają organizm, a sposoby relaksacji wyciszają.
  • Siłownia – możesz nadal z niej korzystać, jeśli masz osobistego trenera, który wie, jakie ćwiczenia są bezpieczne dla Ciebie i dziecka. W innym przypadku ogranicz się np. do jazdy na rowerze stacjonarnym.
  • Spacer – to opcja dla najbardziej leniwych i tych, którym lekarz zalecił oszczędzanie się. Zgrabna sylwetka to nie dar z nieba, ale wynik rozsądnej troski o siebie.

Modny look

Zapomnij o sukience-worku, swetrach w rozmiarze XXL i ogrodniczkach. Czasy, gdy stan odmienny był wstydliwie ukrywany w kwiecistych falbanach i plisach, minęły (miejmy nadzieję) bezpowrotnie. Twój niezbędnik to:

  • Bluzka odcięta pod biustem – kupisz ją w sieci H&M (mają dział dla przyszłych mam), luksusowym butiku dla ciężarnych lub sklepie indyjskim, a także przez Internet. Warto mieć ich kilka. W zależności od wzoru i materiału jest odpowiednim strojem do biura, teatru lub na randkę z własnym mężem.
  • Wygodny biustonosz – to najbardziej opłacalna inwestycja, nie warto żałować na to pieniędzy. Stanik z miseczką o wysokiej numeracji (nawet o 2–3 rozmiary wyższej niż dotychczas) gwarantuje, że piersi się nie zdeformują.
  • Figi zamiast stringów – modne i wygodne to takie, które kończą się pod brzuchem lub nad nim. Nie maltretuj się przyciasnymi majtkami, których gumka opina Cię na wysokości pępka. Wrócisz do nich po porodzie.
  • Spodnie biodrówki – w wersji weekendowej to bojówki, do biura mogą być z bawełny z lycrą lub dżinsy. Moda na obniżony stan chyba specjalnie została wymyślona dla przyszłych mam!
  • Szeroki kolorowy szal – obowiązkowo noś zamotany w pasie. Podkreśli Twoją nową figurę. I o to chodzi!
  • Balerinki lub buty na koturnie – najmodniejsze fasony są wprost wymarzone dla Ciebie, bo noga ma w nich solidne oparcie.
  • Empirowa sukienka – to propozycja dla romantyczek, które lubią życie towarzyskie. Uwaga – wraca moda na lata 70. Sukienka powinna więc kończyć się nad kolanem. Zanim kupisz, sprawdź, czy rzeczywiście to fason dla Ciebie (trzeba mieć proste kolana i szczupłe uda).

Jak ubierać się w ciąży - rady stylisty [WIDEO]

uroda w ciąży, pielęgnacja ciała w ciąży
Panthermedia
Zdrowie w ciąży
Piękna w ciąży
Lubisz o siebie dbać? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś również w ciąży relaksowała się w gabinetach kosmetycznych.

// Wizyta w salonie piękności to idealny sposób na poprawę humoru – a przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! Dlatego rozpieszczaj się do woli w trakcie tych magicznych 9 miesięcy – potem, gdy bobas już będzie na świecie, będziesz miała dla siebie mniej czasu. Zanim jednak oddasz się w ręce kosmetyczek i masażystek, upewnij się, że dany zabieg jest dozwolony w czasie ciąży. Oto nasza mała ściąga jak dbać o siebie w ciąży – zapoznaj się z nią i… niech piękno będzie z tobą! Zabiegi pielęgnacyjne, które mogą być wykonywane w trakcie ciąży Zabiegi na twarz dla kobiet w ciąży Oczyszczanie przy użyciu preparatów ziołowych – naturalne składniki doskonale poradzą sobie z krostkami, zaskórnikami i nierównym kolorytem  i są w pełni bezpieczne dla mamy i maleństwa. Jeśli chcesz, by twoja buzia emanowała blaskiem, możesz skusić się na pysznie pachnącą maseczkę owocową. To bogate źródło witamin, polifenoli i flawonoidów, które skutecznie neutralizują działanie wolnych rodników. W salonie możesz spytać o nieinwazyjne zabiegi dotleniające skórę, które rozjaśniają przebarwienia (lubiące pojawiać się w trakcie ciąży). Mikrodermabrazja, czyli mechaniczne, łagodne ścieranie martwego także jest w pełni bezpieczne dla przyszłych mam. Lubisz masaże? Zafunduj sobie przyjemność i skuś się na relaksacyjny masaż twarzy, dekoltu i szyi. Cudownie uspokaja i relaksuje. Jego zadaniem nie jest jednak tylko odstresowanie ciężarnej, ale także zadbanie o wygląd buzi. Taki masaż poprawia ukrwienie, nadaje skórze ładny koloryt. Masz jasną oprawę oczu i do tej pory regularnie robiłaś hennę? W ciąży nie musisz z niej rezygnować! Zobacz też: Kosmetyki dla kobiet w ciąży Włosy i paznokcie Przed ciążą farbowałaś włosy lub robiłaś trwałą? Martwisz się, że teraz chemiczne preparaty...

Wygląd i samopoczucie
Drobiazgi, które umilają oczekiwanie na dziecko
Co z tego, że nie mieścisz się w ukochane dżinsy, miewasz mdłości i czasem jest ci ciężko? Masz za to piękny biust, specjalne prawa, powinnaś leniuchować. Co jeszcze?

Najważniejsze jest to, że rośnie w tobie nowe życie. Nie będziemy przekonywać kobiety w ciąży , że stan błogosławiony to coś niesamowitego, niedającego się porównać z niczym innym. To wiesz i bez nas. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na drobiazgi, które mogą umilić czas oczekiwania na dziecko .      W ciąży cieszysz się szczególnymi względami Ludzie są dla ciebie mili: troszczą się o kobietę w ciąży , uśmiechają, podsuwają najlepsze kąski. Rzadko czegokolwiek odmawiają, bo kto by chciał się narazić na zjedzenie przez myszy? Nawet najzagorzalszy palacz-terrorysta nie odważy się zaciągnąć w twojej obecności (a jeśli się odważy, możesz z czystym sumieniem posłać go do diabła). Polecamy: Niebezpieczne działanie nikotyny         W pracy rozpostarto nad tobą parasol ochronny Ciężarna na zwolnieniu lekarskim  dostaje 100 procent wynagrodzenia, a nie jak przed ciążą – 80. Nie musi siedzieć ośmiu godzin przed komputerem, po czterech ma prawo zająć się czymś innym. Szef raczej nie wyśle cię w delegację do Kostomłotów ani nigdzie indziej (musisz wyrazić na to zgodę), nie może też zmusić cię, byś została po godzinach albo pracowała w nocy. Nie zwolni cię, jeśli masz umowę na czas nieokreślony (jedynie dyscyplinarnie). A jeżeli to umowa na czas określony lub na okres próbny dłuższy niż miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży , zostanie ona przedłużona do dnia porodu (nie dotyczy to umów na zastępstwo). Gdyby zaś w firmie były zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników i pracodawca chciałby zmienić warunki umowy na twoją niekorzyść, i tak do końca urlopu macierzyńskiego będziesz otrzymywać tyle samo pieniędzy co dotąd. A jeśli dostałaś wypowiedzenie, zanim dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, pracodawca musi je anulować!...

ciąża, ćwiczenia
Panthermedia
Wygląd i samopoczucie
Aktywność fizyczna w ciąży: co ćwiczyć?
Jesteś w ciąży? Rosnący brzuszek nie oznacza, że masz przestać ćwiczyć. Przeciwnie! Aby być w ciąży w formie, powinnaś być aktywna fizycznie. Pływanie? Fitness? Bieganie? Podpowiadamy, jaki sport ci teraz najbardziej służy.

Jeśli do tej pory uprawiałaś sport , pewnie nie chcesz z niego rezygnować? I nie musisz. Powinnaś tylko dostosować ćwiczenia do obecnych możliwości i samopoczucia. Do tej pory nie ćwiczyłaś? Tym bardziej warto teraz o to zadbać. Dzięki ćwiczeniom zmniejszą się dolegliwości kolejnych miesięcy. Możesz wybrać zajęcia dla przyszłych mam lub ogólne (poproś wtedy o odpowiednie ćwiczenia). Upewnij się też u swojego lekarza, czy dany sport jest dla ciebie wskazany. Masz do wyboru kilka rodzajów. Aqua fitness w ciąży Ćwiczenia w wodzie w ciąży są jedną z najbezpieczniejszych form ruchu. Taki trening nie obciąża stawów ani kręgosłupa. Zanurzenie w wodzie daje poczucie lekkości, utęsknione w zaawansowanej ciąży. To fantastyczny sposób na usprawnienie ciała. Jak wygląda trening: Zajęcia odbywają się na pływalni, pod okiem instruktora, który stoi na brzegu lub w wodzie i pokazuje kolejne ruchy. Ćwiczenia wykonuje się w rytm muzyki. Zajęcia mogą odbywać się w płytkiej wodzie (do pasa), w wodzie o średniej głębokości (do klatki piersiowej) lub głębokiej (stopy nie dotykają dna), wtedy korzysta się ze specjalnych pasów zwiększających wyporność. Do większości ćwiczeń używa się akcesoriów, które zwiększają opór: rurek piankowych, pasów i rękawic. Czasem przydają się deski do nauki pływania. Dzięki tym przyborom mięśnie pracują efektywniej. Trening trwa około 30 minut. Co daje: Odciąża stawy i kręgosłup , wzmacnia mięśnie całego ciała, zwiększa ich elastyczność (podobnie ze ścięgnami i więzadłami). Ćwiczenia w wodzie poprawiają ogólną kondycję i równowagę, relaksują, wyciszają, odstresowują. Dla kogo: Dla wszystkich – kobiet we wczesnej ciąży i zaawansowanej . Mam wysportowanych i początkujących. Nie trzeba umieć pływać.   Gimnastyka ciążowa Niektóre kluby sportowe prowadzą specjalne zajęcia...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak