Rady dla młodej mamy
fotolia
Wygląd i samopoczucie

Sprawdzone patenty pielęgnacyjne dla mamy i dziecka

Już niedługo zostaniesz mamą, a może właśnie urodziłaś dziecko. Od tej pory w Twoim życiu zmieni się wszystko, nawet tak prozaiczne rzeczy jak pielęgnacja. Podpowiadamy sprawdzone patenty pielęgnacyjne dla Ciebie i Twojego dziecka.

Pielęgnacja dla mamy

Kiedy byłaś w ciąży, wiele osób mówiło Ci, że wyglądasz kwitnąco. To wszystko dzięki estrogenom, których liczba u kobiety w ciąży wzrasta prawie tysiąc razy. Dzięki temu skóra ulega odmłodzeniu, włosy gęstnieją, a paznokcie stają się mocniejsze. Dbając o odpowiednią pielęgnację, może ten „cud” jeszcze lepiej wykorzystać i poradzić sobie z problemami skórnymi takimi jak cellulit czy rozstępy, które w mniejszym lub większym stopniu przydarzają się każdej mamie. To bardzo proste. Oto kilka sprawdzonych rad:

  1. Oczyszczaj. Zadbana skóra to czysta skóra, dlatego po długim męczącym dniu nie zapomnij o odpowiednim oczyszczaniu skóry twarzy. Wybierz delikatny kosmetyk, który nie spowoduje podrażnień i nie przesuszy skóry, jak np. oliwka do mycia 4w1 tołpa® dermo body, mum. Nałóż odrobinę kosmetyku na zwilżone dłonie i masuj aż do uzyskania białej emulsji, a następnie usuń nadmiar płatkiem kosmetycznym. Oliwkę możesz także użyć do kąpieli i wlać do wanny z ciepłą wodą kilka nakrętek.
  2. Ujędrniaj. To normalne, że skóra w ciąży traci jędrność, dlatego trzeba dobrać taki kosmetyk, który wesprze rozciągnięte włókna kolagenowe. Świetnie sprawdzi się krem  ujędrniający brzuch, uda i pośladki tołpa® dermo body, mum.  Nałóż go na wybrane partie ciała i wmasuj okrężnymi ruchami ku górze, aż do wchłonięcia. Stosuj codziennie rano i wieczorem od 4 miesiąca ciąży oraz po porodzie.
  3. Wzmacniaj. Rozstępy i cellulit to zmora większości przyszłych lub świeżo upieczonych mam, dlatego już od 4. miesiąca ciąży warto zacząć wzmacniać jej plastyczność i wytrzymałość. Na partie ciała z widocznymi zmianami lub osłabioną strukturą skóry nanieś krem wzmacniający przeciw rozstępom lub olejek przeciw rozstępom tołpa® dermo body, mum, a z cellulitem walcz, używając balsamu antycellulitowego tołpa® dermo body, mum.
  4. Pielęgnuj biust. W ciąży powiększa się nie tylko brzuszek, ale też piersi, dlatego skórę na biuście i dekolcie też należy wzmocnić. Codziennie rano i wieczorem nanieś na nią serum liftingujące biust  tołpa® dermo body, mum.
  5. Dbaj o nogi. Twoje nogi noszą teraz podwójny ciężar – Ciebie i Twoje nienarodzone jeszcze dziecko, dlatego należy im się szczególna uwaga podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Aby zapobiec uczuciu zmęczenia nóg i ciężkości ciała oraz zmniejszyć widoczne naczynka krwionośne wsmaruj w nie balsam na zmęczone nogi tołpa® dermo body, mum. Działanie chłodzące kosmetyku sprawi, że już po chwili będziesz się czuła jakby Twoje nogi były o wiele lżejsze.

Pielęgnacja dla niemowląt

Skóra niemowląt i dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest o wiele cieńsza, bardziej podatna na uszkodzenia, podrażnienia i utratę wody. Dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji, a kosmetyki dla dorosłych nie będą dla niej odpowiednie. Kosmetyki dla dziecka powinny być przede wszystkim pozbawione substancji niedozwolonych do stosowania w tej grupie wiekowej, miedzy innymi kwasu salicylowego, kwasu bornego i donorów formaldehydu. Nie powinny zawierać barwników, alkoholu etylowego i alergenów. Ze względu na dużą przepuszczalność skóry dziecka, powinny charakteryzować się niskim stężeniem składników aktywnych – tych niezbędnych, skutecznych. Kosmetyki do mycia i szampony do włosów powinny być łagodne zarówno dla skóry jak i oczu. To wszystko wcale nie oznacza, że do pielęgnacji malucha trzeba używać wielu kosmetyków. Wręcz przeciwnie. Na samym początku w zupełności wystarczy zaledwie kilka, np. z linii tołpa® dermo baby i dobry plan pielęgnacji. Oto co trzeba robić, by dobrze dbać o skórę niemowlęcia:

  1. Oczyszczaj. Podstawą pielęgnacji dziecka jest dobre oczyszczenie. Wybierz kosmetyk, który skutecznie usunie zanieczyszczenia, ale jednocześnie nie podrażni delikatnej skóry dziecka. W tym celu doskonale sprawdzi się oczyszczająca woda micelarna do twarzy i ciała tołpa® dermo baby, która nie wymaga spłukiwania, a w kąpieli bąbelkowy żel do mycia i kąpieli tołpa® dermo baby, który nadaje się także do mycia włosów, a ponadto ułatwia ich rozczesywanie.
  2. Nawilżaj. To drugi krok niezbędny w pielęgnacji niemowlaka. Cienka i delikatna skóra dziecka często bywa przesuszona, dlatego zawsze po umyciu wsmaruj w nią delikatny balsam do twarzy i ciała tołpa® dermo baby, który nie tylko nawilży, lecz także zregeneruje i złagodzi podrażnienia, a także wygładzi i zmiękczy skórę dziecka i przywróci jej komfort. Po wieczornej kąpieli zaś zrób dziecku masaż przy użyciu otulającej oliwki 3w1 do ciała, masażu i kąpieli tołpa® dermo baby, która odżywi, nawilży i zregeneruje skórę, a ponadto wyciszy dziecko i ułatwi mu zasypianie.
  3. Dbaj o pupę. Skóra na pupie malucha jest szczególnie narażona na podrażnienia, ponieważ ma styczność z zawartością pieluchy, a sama pielucha nie ułatwia cyrkulacji powietrza. Poza codzienną higieną, myciem i przewijaniem przyda się więc dobry krem przeciw odparzeniom, np. z linii tołpa® dermo baby. Pieluszkowy krem przeciw odparzeniom złagodzi podraż­nienia i zaczerwienienia, odżywi i zregeneruje skórę, a przy tym zniweluje uczucie swędze­nia i pieczenia. Dodatkowo kosmetyk tworzy na skórze warstwę ochronną i zapobiegnie powstawaniu otarć.

Dzięki tym dwóm prostym planom pielęgnacyjnym Ty będziesz czuć się dobrze, a Twoje dziecko będzie miało zdrową i zadbaną skórę.

Dowiedz się więcej na: tołpa.pl

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
Rocznica Komunii Świętej – prezenty
Święta i uroczystości
Rocznica Komunii świętej – co z tortem i prezentami? I czy udział w rocznicy komunii jest obowiązkowy? 
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem: od kiedy, ile płatne? Przepisy 2024
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab
kiedy wkładać dziecku czapkę
Zdrowie
Kiedy wkładać dziecku czapkę? I czy przewianie uszu to mit? [PEDIATRA WYJAŚNIA]
Małgorzata Wódz

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA