Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
paznokcie żelowe w ciąży
Adobe Stock
Zdrowie w ciąży

Paznokcie żelowe w ciąży: czy można robić paznokcie żelowe i akrylowe w ciąży?

Paznokcie żelowe w ciąży to dla wielu przyszłych mam wygoda i oznaka dbania o siebie. Być może jednak nachodzą cię wątpliwości, czy można robić paznokcie żelowe i czy to nie zaszkodzi ciąży. Odpowiadamy na pytania o bezpieczny ciążowy manicure.

Paznokcie żelowe w ciąży mogą wydawać się zbędne. Wiele kobiet nie chce jednak rezygnować z zadbanych dłoni i wygodnego manikiuru tylko dlatego, że spodziewają się dziecka. Przedłużanie paznokci za pomocą żelu nie zaszkodzi ciąży, jeśli tylko będziesz pilnować zasad bezpieczeństwa. Paznokcie akrylowe w ciąży to jednak mniej rozsądny wybór.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Czy można robić paznokcie żelowe w ciąży?

Aby zrobić paznokcie żelowe, trzeba nałożyć na płytkę paznokcia kilka warstw specjalnego żelu i utwardzić je pod lampą UV. Czasem nakłada się żel na tipsy przyklejane do paznokci. Wcześniej manikiurzystka dezynfekuje i odtłuszcza płytkę środkami, które mogą zawierać aceton. Jeśli zastanawiasz się, czy to bezpieczne w ciąży, uspokajamy: zarówno żel, jak i działanie lampy UV nie zagrażają ciąży. Stężenie acetonu, który wydziela się podczas robienia paznokci żelowych, jest z kolei niewielkie i również nie szkodzi dziecku.

W ciąży możesz pozwolić sobie na paznokcie żelowe, ale pod pewnymi warunkami.

  • Najpierw upewnij się, że masz zdrowe i mocne paznokcie. W razie potrzeby wzmocnij je naturalnymi odżywkami.
  • Wybierz zaufany, renomowany salon kosmetyczny.
  • Sprawdź, czy manikiurzystka na pewno korzysta wyłącznie z wysterylizowanych narzędzi.
  • Paznokcie żelowe usuwaj w salonie, podczas profesjonalnego zabiegu, który nie uszkodzi płytki.
Uwaga! Chociaż malowanie paznokci w ciąży jest bezpieczne, to nie zawsze jest wskazane. Zrezygnuj z paznokci żelowych tuż przed porodem, a jeśli już je masz, usuń żel odpowiednio wcześniej. W szpitalu podczas porodu powinnaś mieć naturalne, czyste paznokcie, bo ich wygląd pomoże lekarzom ocenić twój stan zdrowia albo ułatwi korzystanie z pulsoksymetru. Usuwanie żelu w warunkach szpitalnych mogłoby być kłopotliwe. Z tego samego powodu hybryda w ciąży też nie jest zalecana na krótko przed porodem.

Czy w ciąży można robić paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe wykonuje się, nakładając na płytkę paznokcia preparaty z akrylem. Nie używa się do tego lamp UV. Odradzamy jednak robienie paznokci akrylowych w ciąży ze względu na potencjalną szkodliwość produktów do manikiuru. Większość salonów kosmetycznych korzysta obecnie z bezpiecznych preparatów z akrylem EMA, ale niektóre mogą wciąż wykorzystywać kosmetyki ze szkodliwym, rakotwórczym akrylem MMA. Jeśli zdecydujesz się na paznokcie akrylowe w ciąży, koniecznie zapytaj o rodzaj stosowanych preparatów. Pamiętaj też, że akryl wydziela mocny, nieprzyjemny zapach, który może podrażniać nos i gardło oraz powodować ciążowe mdłości.

Zobacz też:

Edyta Pazura
Instagram/edyta_pazura
Aktualności
Edyta Pazura o innych matkach na Instagramie: „obgryzione paznokcie, brudny stół i tłuste włosy”
Edyta Pazura zwróciła uwagę na trend, który ostatnio pojawił się na Instagramie. Żona Cezarego zauważyła, że wiele kobiet pokazuje jedynie trudy macierzyństwa, nie przedstawiając jego zalet.

Do tej pory na Instagramie młode mamy często pokazywały wyidealizowany obraz macierzyństwa. Teraz ten trend jednak się zmienia, coraz więcej kobiet (również znanych) wrzuca do sieci zdjęcia, ukazujące rzeczywistość wszystkich matek . Trend ten zauważyła żona Cezarego Pazury. I najwyraźniej wcale jej się nie spodobał! Nowy trend na Instagramie Kiedyś na Instagramie królował trend pokazywania jedynie zalet bycia mamą: „Jeszcze parę lat (może miesięcy) temu na tablicach królowały słodko-różowe obrazki z jakże wspaniałego, lukrowego życia (...). Okazuje się, że filtry są już passe, a teraz należy pokazywać zdjęcia siebie: biednej matki w obdartej koszuli, bo przecież macierzyństwo nie jest takie słodkie (ale odkrycie)” - napisała Edyta. Edyta, która sama jest mamą trójki dzieci, zauważyła, że narzekanie na trudy macierzyństwa zrobiło się ostatnio bardzo popularne: „Przyszedł czas na kolejną modę i o ile nie mam problemu z tym, że znany użytkownik pokazuje obgryzione paznokcie, brudny stół i tłuste włosy, to mam jednak problem z tym, że jest to tak samo sztuczne i upozowane jak kolorowe obrazki pt. "My sweet 16". Jak to moja córka mawia: "Trochę to weird", tym bardziej że robią to osoby które mają ludzi do pomocy (to co w takim razie mają powiedzieć samotne matki?)”. Życie matki nie jest cukierkowe, ale... Edyta podsumowała swój wpis na Instagramie w następujący sposób: „Fakt, życie matki nie jest cukierkowe, ale nie jest również tak beznadziejne jak nadchodząca na upadlanie tej roli moda”.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Instagram jest niczym nieodkryta głębia oceanu, a dla mnie to również bardzo ciekawy obiekt badawczy....

malowanie-paznokci-jest-niebezpieczne-dla-dzieci
Fotolia
Aktualności
Malujesz córce paznokcie? Lepiej przestań to robić!
Bawisz się z córeczką lub synkiem lakierem do paznokci? Malowanie paznokci to jedna z bardziej lubianych „dorosłych” zabaw dzieci, a w szczególności dziewczynek. Wiadomo, maluchy chcą być jak mama i naśladują ją we wszystkim. Dlaczego jednak lepiej nie pozwalać dzieciom bawić się lakierem do paznokci? I dlaczego same mamy powinny się dwa razy zastanowić zanim go użyją?

O tym, że kosmetyki nie są szczególnie dobre dla naszego zdrowia i zawierają mnóstwo chemicznych składników , które nam szkodzą słyszy się od dawna. Dlaczego wcześniej nikt nas o tym nie informował? Nie przeprowadzano specjalistycznych analiz, ani nie robiono badań. Czasami skutki pojawiają się dopiero po długotrwałym stosowaniu konkretnych substancji. Niektóre rodzaje kosmetyków są dla nas bardziej niebezpieczne, niż inne, np. ze względu na sposób ich używania, czy dłuższy kontakt z naszą skórą, ciałem. Jaki niebezpieczny składnik znajduje się w lakierach do paznokci? Naukowcy z Duke University i amerykańska organizacja Enviromental Working Group przeprowadziła eksperyment dotyczący lakierów do paznokci. 24 kobiety używały 10 lakierów do paznokci różnego rodzaju. W 8 z nich znaleziono trujący fosforan trifenylu . W pozostałych dwóch – jego śladowe ilości, ale na buteleczkach nie był wymieniony w składzie! Zobacz też: Katalog zabaw rozwijających małe dziecko Co się okazało w wyniku tego eksperymentu?  Malując paznokcie lakierem zapewniamy sobie gromadzenie toksyn w komórkach. Nawet już po ok. 10-14 godzinach od pomalowania paznokci poziom trującego fosforanu TPHP zwiększa się w organizmie aż 7 razy . Trucizna ta uszkadza nasz układ hormonalny poprzez zastopowanie powstawania hormonów. Jest coraz więcej dowodów na to, że TPHP może wpływać na regulację hormonalną, metabolizm, reprodukcję i rozwój - twierdzi kierująca badaniem dr Heather Stapleton. W jaki sposób składniki lakieru do paznokci szkodzą zdrowiu? W związku z tym stosowanie lakierów do paznokci może być szczególnie niebezpieczne dla dziewczynek i młodych kobiet. Fosforan trifenylu może zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu, a nawet zahamować jego rozwój. Oprócz wspomnianego fosforanu TPHP w lakierach do paznokci znajdują się bardzo szkodliwe:...

dziecko, obcinanie paznokci
youtube
Pielęgnacja
Tata próbuje obciąć córeczce paznokcie, ale gdy zbliża się do niej... dzieje się to!
Przezabawna, urocza dziewczynka rozbawiła prawie 4 miliony internautów, w ciągu zaledwie tygodnia. Ty też musisz obejrzeć ten film.

Zabawny film , na którym tata próbuje obciąć córeczce paznokcie nożyczkami, ale za każdym razem, gdy zbliża się do niej, ona zaczyna krzyczeć i głośno się śmiać. Film nie jest w języku polskim, można domyślić się, że młody ojciec próbuje namówić córkę, żeby pozwoliła mu kontynuować obcinanie. Jednak za każdym razem, gdy tylko zbliża nożyczki do rączki dziecka, oboje wpadają w śmiech . Konsekwencja dziewczynki w rozbawianiu taty jest godna podziwu. Ciekawe, jak mała dama za kilka lat będzie reagować na manicure? Zobacz też: Manicure gotowy w 30 sekund? To możliwe!

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak