Ciężarna sesja Katarzyny Warnke dla Urody Życia
fot. Robert Wolański/screen Instagram/@uroda.zycia/kolaż mamotoja.pl

„Nie jestem inkubatorem” - Warnke w odważnej sesji ciążowej

Katarzyna Warnke nie boi się kontrowersji. Widać to i na niepokornych zdjęciach, do których pozowała w 8 miesiącu ciąży, jak i w tym, co mówi o ciąży i macierzyństwie w wywiadzie z najnowszej „Urody Życia”.
Karolina Stępniewska
Ciężarna sesja Katarzyny Warnke dla Urody Życia
fot. Robert Wolański/screen Instagram/@uroda.zycia/kolaż mamotoja.pl
Nietuzinkowe ciążowe zdjęcia Katarzyny Warnke właśnie ujrzały światło dziennie dzięki okładce w „Urodzie Życia” (nr 10/2019) i sesji towarzyszącej wywiadowi, którego udzieliła dziennikarce magazynu, Magdalenie Żakowskiej. Na zdjęciach ilustrujących rozmowę ciężarna Katarzyna Warnke jest zmysłowa i silna. Wyrafinowana – czyli taka, jak lubi. A to, co ma do powiedzenia o oczekiwaniu na dziecko, też jest nieszablonowe.

Skąd ta sesja?

Aktorka mówi „Urodzie Życia”, że przez całą ciążę miała silną potrzebę zachowania intymności, nie chciała dzielić się ze światem osobistymi przeżyciami i informacjami. A jednak zdecydowała się na bardzo intymną sesję dla magazynu. Dlaczego? „Cieszę się z tej sesji, z poświęcenia właśnie takiemu ciału uwagi – obrzmiałemu, o zmienionych proporcjach” - tłumaczy Warnke w wywiadzie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Doświadczenie ciąży okazało się dla mnie bogate, szczególnie jeśli chodzi o postrzeganie społeczne kobiet w ciąży. Mam poczucie, że w Polsce mamy bardzo konkretne oczekiwania wobec kobiet w tak zwanym błogosławionym stanie. Jesteśmy sprowadzane do jednego mianownika, pozbawiane osobowości, indywidualnych potrzeb, właściwie sprowadzane do fizjologii.” – @kasiawarnke w URODZIE ŻYCIA.⁣ ⁣ ⁣⁣ Zdjęcia: @robertwolanski Stylizacja: @janekkryszczak/Art Faces Warsaw ⁣⁣ Makijaż: @patrycjadobrzenieckamakeup ⁣⁣ Fryzury: @klaudiajaspinska ⁣⁣ Produkcja: @kamilamkm ⁣⁣ #kasiawarnke #bliskokobiety #aktorka #ciało #gwiazda #katarzynawarnke #kobietymafii #patrykvega #piotrstramowski #showbiznes #spotkanie #womenbody #wywiad #rozmowa #intreview #wywiady #kobiety #psychologia #kulisy #motherlifebalance #aktorka #czasdlasiebie #dlakobiet #wrzesień

Post udostępniony przez Uroda Życia (@uroda.zycia)

Redakcja poleca: Ciążowe brzuszki polskich gwiazd [WIDEO]
Wszystkie przyszłe mamy są piękne, a rosnący brzuszek to powód do dumy i chwalenia się. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia z sesji magazynu Viva! polskich gwiazd w ciąży i... zainspirujcie się! Sesja zdjęciowa z brzuszkiem to niesamowita rodzinna pamiątka – nie tylko dla celebrytek!

„Kobieta w ciąży jest sexy”

„Nie jestem inkubatorem, nie postrzegam się tak” - mówi aktorka, wyjaśniając, dlaczego w ciąży nie rezygnowała z dbałości o wygląd, butów na obcasach i makijażu. „Sądzę, że kobieta w ciąży jest sexy. Istotne jest to, jak my same o sobie myślimy”. Patrząc na jej sesję dla „Urody Życia”, trudno się z nią nie zgodzić. A Katarzyna Warnke na tych zdjęciach jest nie tylko seksowna, ale i charakterna.

„Jesteśmy (...) sprowadzane do fizjologii”

Warnke nie była zachwycona tym, że ludzie przekraczają granice, kiedy kobieta zachodzi w ciążę. Te wszystkie pytania o intymne szczegóły, fizjologię – to zdaniem aktorki naruszenie godności: „Jesteśmy sprowadzane do jednego mianownika, pozbawiane osobowości, indywidualnych potrzeb, właściwie sprowadzane do fizjologii”. Nie boi się przeciwko temu buntować. „Uważam, że fizjologia to bardzo intymna rzecz, ciąża w moim poczuciu tego nie niweluje, mam potrzebę utrzymania granic, które do tej pory były dla mnie nieprzekraczalne” – wyjaśnia.

Jaką będzie mamą?

Dziecko aktorki i Piotra Stramowskiego przyszło na świat 9 września. Warnke w poście na instagramie podziękowała „Urodzie Życia”: „Zatrzymaliście w kadrze ten niezwykły stan, który właśnie się zakończył. I zaczyna się nowa Podróż! DZIĘKUJĘ”. Swoje macierzyństwo wyobrażała sobie jeszcze niedawno tak: „Wydaje mi się, że kluczowa w wychowaniu dziecka będzie dla mnie odpowiedź na pytanie, jak pomóc temu drugiemu człowiekowi w poznawaniu świata, nie odbierając mu przy tym jego odrębności, dać przestrzeń, żeby mogło poznawać siebie” - mówi. Czy to się uda? Życzymy jej tego z całego serca!

Podoba się wam sesja ciążowa Katarzyny Warnke? Więcej zdjęć i cały wywiad znajdziecie w październikowym numerze ”Urody Życia”.

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy