Ciążowy organizer

10
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 30 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Kontroluj wagę. Przyrost masy ciała nie powinien być ani za duży, ani za mały. Podczas kolejnych wizyt lekarz zważy cię, by sprawdzić, czy tyjesz prawidłowo. Możesz też posługiwać się specjalnym kalkulatorem wagi, pamiętając, że słowo lekarza jest najważniejsze. Czytaj więcej »
     
  2. Pij dużo wody. To konieczne dla dobrego samopoczucia i dla zdrowia dziecka (jego ciało aż w 94 proc. składa się z wody). Popijaj ją małymi łykami przez cały dzień. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Wraz z 10. tygodniem kończy się czas, kiedy dziecko było najbardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ale nadal bądź bardzo ostrożna: nie bierz żadnych leków bez porozumienia z lekarzem (nawet ziołowych), unikaj silnego stresu i promieniowania rentgenowskiego. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Poszukanie lekarza, który poprowadzi twoją ciążę – jeśli nie odpowiada ci ten, u którego byłaś na pierwszej wizycie. Położnika można zmienić na każdym etapie ciąży, lepiej jednak nie robić tego co miesiąc. Ważne, abyś miała do niego zaufanie. Gdzie znaleźć najlepszego? Pytaj znajomych, sprawdź, kogo przyszłe mamy polecają na forach. Czytaj więcej »

Pamiętaj o robieniu notatek na stronie obok i dodawaniu zdjęcia do galerii (patrz: 4 tydzień).
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj