GRY
 
 

Ciążowy organizer

Twoje dane Pokaż wykres Galeria ciąży Dodaj kolejny tydzień następny tydzień poprzedni tydzień Zakończ dziennik
12

Tydzień ciąży
Do przewidywanego terminu porodu pozostało 28 tygodni

Co powinnam zrobić?
  1. Zadbaj o aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia mają zbawienny wpływ na kobietę w ciąży. Wzmacniając mięśnie i poprawiając wytrzymałość organizmu, przygotowujesz ciało do wysiłku porodowego. Jeśli będziesz sprawna, szybciej wrócisz do poprzedniej formy i łatwiej przyjdzie ci odzyskanie dawnej figury. Czytaj więcej »
     
  2. Obserwuj wydzielinę z pochwy. Infekcje miejsc intymnych w ciąży wymagają szybkiego leczenia. Jeśli śluz nie wydziela przykrego zapachu, jest przezroczysty, nie czujesz swędzenia, wszystko jest w porządku. Jeśli chciałabyś o coś spytać, ale wstydzisz się, warto się przełamać i zadać te pytania ginekologowi. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Czujesz, że mogłabyś góry przenosić (choć nie wolno ci dźwigać ciężarów). Serce może teraz bić nieco szybciej – nie martw się, jeśli masz wysoki puls w ciąży, organizm przystosowuje się do „obsługi” zwiększonej objętości krwi, która w nim krąży. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Aby cieszyć się szczupłą talią. W 12. tygodniu ciąży macica jest większa niż grejpfrut i może zacząć wypychać twój brzuszek... Nie dotyczy to wszystkich kobiet, ale większość już czuje, że maluszek rośnie i potrzebuje coraz więcej miejsca na zdrowy rozwój. Czytaj więcej »
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek

Zaloguj się używając identyfikatora z ja.w.polki.pl

Poleć nas swoim znajomym