Ciążowy organizer

15
Tydzień ciąży Do przewidywanego terminu porodu pozostało 25 tygodni
Co powinnam zrobić?
  1. Wybierz się na kolejną wizytę kontrolną do lekarza lub położnej. Do 28. tygodnia ciąży powinny się one odbywać co 4 tygodnie, potem, do 36. tygodnia – co dwa tygodnie, a po 36. tygodniu – co tydzień. Przy budzącym wątpliwości wyniku testu PAPP-A rozważ wykonanie amniopunkcji lub biopsji kosmówki. Oba badania mają na celu wykluczenie lub potwierdzenie wady genetycznej. Czytaj więcej »
     
  2. Pamiętaj o systematycznym zażywaniu witamin przepisanych przez lekarza. Nigdy nie próbuj sama zmieniać zalecanych dawek, ani kupować dodatkowych preparatów. Zarówno niedobór, jak i nadmiar witamin oraz makro- czy mikroelementów nie sprzyja dziecku. Podstawowym źródłem potrzebnych mu składników odżywczych jest zdrowa dieta. Czytaj więcej »
Co już mogę?
Możesz zauważyć na twarzy ostudę, czyli ciemniejsze zabarwienie skóry, które pojawia się w drugim trymestrze ciąży. Czytaj więcej »
Ostatni dzwonek na:
Naukę relaksowania się. Stres powoduje wydzielanie adrenaliny. Im wyższy jest jego poziom, tym więcej nasz organizm jej produkuje. Nadmiar adrenaliny zaś może wywoływać przedwczesne skurcze macicy. To dlatego ciąży służy pogodne nastawienie do życia. Choć, jak wiadomo, nie zawsze łatwo taki stan osiągnąć. Czytaj więcej »

Pamiętaj o robieniu notatek na stronie obok i dodawaniu zdjęcia do galerii (patrz: 4 tydzień).
Prowadzenie dziennika dostępne tylko
dla zalogowanych użytkowniczek
zaloguj